reklama top
prahazijehudbou 728x90

Praha opět boduje. V několika žebříčcích prestižního časopisu Time Out vystoupala na přední místa. Britský magazín zveřejnil výsledky velké ankety, kterou udělal mezi 27 tisíci lidmi po celém světě. Nejkrásnějšími místy v rámci všech měst na planetě se podle respondentů stal Karlův most, Letenské sady, Staroměstský orloj a vltavské nábřeží.

Praha se navíc před pár dny stala podle renomovaného magazínu Time Out také sedmým nejlepším města v rámci všech měst na planetě. Lidé v českém hlavním městě oceňují především kvalitní a dostupnou gastronomii, množství zelených ploch, nabídky kultury a noční zábavy.

V kategorii zeleně je podle žebříčku nejlepší Praha 6. Čtenáři a redakce britského magazínu také oceňují to, že město není nikterak velké a dá se po něm pohodlně pohybovat pěšky. Nahoru jde i Karlín, respektive jeho ulice Křižíkova. Ta v červnu bodovala v tomto magazínu v rámci žebříčku hodnotící samotné ulice. Stala se v této kategorii jedenáctou trendy ulicí na světě. Lidé v ní nejvíce oceňují různorodost podniků. Najdete v ní klasickou nálevnu, asijské bistro nebo obchod s gramodeskami. Do budoucna bude velkým lákadlem oživení oblouků pod Negrelliho viaduktem.

Hodnocení ve World’s Best Cities Index 2021 magazínu Time Out se letos zakládá na průzkumu mezi 27 tisíci účastníky z celého světa, ale i přispěvateli a redaktory samotného periodika. „Města byla hodnocena za jídlo, pití, kulturu, noční život, tentokrát ale s větším důrazem na komunitního ducha a různé enviromentální iniciativy,“ okomentoval magazín žebříček.

Magazín Time Out začal vycházet v roce 1968 jako londýnská publikace. Postupem se stal periodikem s mezinárodním přesahem, pravidelně vydává doporučení o zhruba 320 městech v 58 zemích světa.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90