reklama top

Dnes je to přesně 160 let ode dne, kdy byl zahájen provoz na Smíchovském nádraží v Praze. První slavnostně vyzdobený vlak vyjel 14. července 1862 v 8.30 hodin.

Tato významná pražská stanice prošla mnoha změnami a čeká ji další. Připravujete se modernizace celého nádraží, její začátek je plánován na rok 2023. Dokončení včetně terminálu a nové lávky pro pěší do Radlic v roce 2027.

Na nové nádraží se také přesunou všechny autobusové linky, které v současné době vyjíždějí ze zastávky Na Knížecí. I toto prostranství by se mělo časem zastavět.

Takto vypadá aktuální podoba projektu nového dopravního terminálu na pražském Smíchově od @A69 – architekti se zachováním části původní památkově chráněné stavby. Vedle něj by pak měla vzniknout nová Centrála správy železnic od William Matthews Associates.
Nedaleko odsud se už začínají stavět další projekty. Třeba projekt Lihovar od developera Trigema. ten vzniká ve spolupráci s výtvarníkem Davidem Černým. Podrobnosti o tomhle zajímavém projektu připravíme během léta.

-red-

reklama bottom