reklama top
prahazijehudbou 728x90

Velmi složitá je situace na trhu s bydlením a stejně tak i se zelenými plochami ve městě. Obě rozvíjet je správně, nicméně developeři se cpou právě na toto zelená místa. Díky rozhodnutí úředníků mají často volnou ruku. Pokud se změny v územním plánu budou i nadále schvalovat, nebude problém takovou výstavbu dále rozšiřovat.

S politováním Vám musíme oznámit, že dnes výborem pro územní rozvoj Magistrátu prošla změna územního plánu, která umožní zástavbu zeleného svahu Mrázovka na Praze 5 rodinnými domy. Budoucnost Malvazinek teď mají v rukách zastupitelé města. A lidé se bouří.

Nepomohla argumentace, že je třeba odmítnout další fragmentaci zeleného pásu kolem Malvazinek. Nepomohlo varování, že každé takové jednání vytváří precedent pro další výstavbu v budoucnu. Nepomohla účast místních, kteří členy výboru žádali o zamítnutí této územní změny. Nepomohla ani petice, kterou narychlo vytvořili zástupci spolku Přátelé Malvazinek a kterou podepsaly stovky občanů Prahy 5.

Je zřejmé, že Městská část Praha 5 stejně jako magistrátní opozice a zástupci TOP 09 i STAN hájí privátní zájem jedné osoby proti vůli místních občanů. Vlastníkem pozemků je pan Michal Čamek, majitel společnosti CENTRA a.s. To je firma, která na Praze 5 uklízí veřejný prostor a udržuje zeleň. Zástupce pana Čamka na jednání výboru argumentoval, že místo je dlouhodobě zanedbané a že výstavba pomůže k jeho zlepšení. Pan Čamek je tak ukázkovým kozlem-zahradníkem, tvrdí iniciátoři a místní obyvatelé. Server prahazdarma.cz má povinnost o takových problémech informovat.

Vyzýváme naše sousedy z Malvazinek, aby na jednání zastupitelstva Prahy dne 26. května přišli k této věci znovu vyjádřit svůj názor. Bez tlaku veřejnosti to zcela určitě dopadne špatně, doplňují aktivisté. Více na Petice za zachování zelené stráně Mrázovka nad Smíchovem.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90