reklama top
prahazijehudbou 728x90

Objekt bývalého hotelu Opatov v Praze 11 dostane novou podobu i využití. Praha společně s městskou společností Technologie hl. m. Prahy (THMP) a společností HOCHTIEF CZ slavnostně zahájily jeho rekonstrukci. Projekt za 689 mil. Kč bez DPH by měl být hotový na konci roku 2024.

Za 30 měsíců vznikne z bývalého hotelu na Jižním Městě dům pro stovky Pražanů. Ten bude obsahovat celkem 275 ubytovacích jednotek s vyšším standardem. „Dům Opatov bude sloužit jako standardní součást městského bytového fondu, bude sloužit pro učitele, zdravotníky a další podporované profese, seniory a v menší míře pro Pražany v nouzi,“ přiblížil využití objektu radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský a dodal, že součástí bude také veřejná prádelna, jídelna, společenský sál, sklepní kóje a zázemí pro vykonávání sportů.

Ubytovací jednotky budou primárně určeny pro trvalé bydlení. Spodní část objektu bude vyhrazena komerčním prostorům, kde by v budoucnu mohly sídlit například zdravotní služby nebo jiná občanská vybavenost. V rámci možností objektu se rovněž zlepší jeho bezbariérovost. „Městská část Praha 11 vítá zahájení rekonstrukce a revitalizace budovy bývalého hotelu Opatov, jelikož po dokončení nabídne možnost ubytování pro mnoho skupin obyvatel, které se také podílejí na zajištění chodu a provozu našeho hlavního města. Do dokončení rekonstrukce sousední multifunkční budovy Sandra tak společně nabídneme více než 400 ubytovacích jednotek v docházkové vzdálenosti stanice metra Opatov,“ uvedl k zahájení rekonstrukce starosta Prahy 11 Jiří Dohnal.

Budova bývalého hotelu Opatov tvoří jednu z výrazných výškových dominant Jižního Města. Získá novou střechu, okna, fasádu, podlahy, instalace nebo sociální zařízení.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90