reklama top
prahazijehudbou 728x90

U stanice metra Opatov vznikne nové záchytné parkoviště pro 495 vozidel. Podle náměstka pro dopravu to bude ve svém druhu staveb unikát.
 

Praha vypíše veřejnou zakázku na výstavbu čtyřpodlažního parkovacího objektu určeného jako P+R záchytné parkoviště s kapacitou 495 stání. Parkoviště vznikne v ulici Chilská v blízkosti stanice metra C Opatov a jeho součástí bude i park. Stavět by se mělo už letos.

„Bude to unikátní dopravní stavba. Hledali jsme způsob, jak elegantně pracovat s okolním terénem, nezničit jej, začlenit do něj P+R parkoviště, a ještě z něj vytvořit nové místo plné zeleně pro trávení volného času. Z jedné strany parkoviště, z druhé park. Město není nafukovací a vyjednávání o pozemcích jsou složitá. Když to jde, musíme projekty spojovat,“ říká náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Plánovaný parkovací dům bude vhodný k využití zejména pro řidiče přijíždějící do Prahy od dálnice D1. Ti budou mít možnost odtud pohodlně pokračovat dále do města, neboť v blízkosti se nachází stanice metra Opatov nebo autobusové zastávky MHD. Výrazně se tak rozšíří kapacita parkovacích stání v rámci systému P+R (park & ride), kterých je v této oblasti kvůli velkému zájmu stále nedostatek.

Kromě toho se s výstavbou nového parkoviště sníží intenzita dopravy na přilehlých městských komunikacích, kde řidiči obvykle hledají volná parkovací místa, což přispěje ke snížení emisí, exhalací a hlučnosti. Zároveň by tak měl v lokalitě klesnout počet vozidel parkujících na nevhodných místech.

Součástí stavby bude park. Na střeše parkovacího domu bude pobytová zelená střecha. Zahájení stavby je plánováno koncem roku a hotovo by mělo být do poloviny roku 2024.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90