reklama top

Tento týden doběhne do kin norská romantická komedie Joachima Triera Nejhorší člověk na světě. Film se v tuto chvíli pyšní hodnocením 96 % na serveru Rotten Tomatoes, dvěma nominacemi na Oscara a cenou z Cannes pro herečku v hlavní roli Renate Reinsve. Vypráví příběh sympatické Julie, která na prahu třicítky hledá lásku a životní naplnění. Film na pomezí dramatu a komedie umě zachycuje život v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto se cítit ztracení nebo, jak říká norské rčení, jako nejhorší člověk na světě. Film vstoupí do kin 17. března pod hlavičkou Aerofilms.

Hravé, sexy, zábavné
Joachim Trier se ve svém nejnovějším filmu snažil zachytit otázky, které řeší nejen mladé ženy na prahu třicítky. „Některé z těch otázek se týkají úplně každého. Tento film se zabývá tím, jak vztahy odrážejí naše očekávání od života. V naší kultuře jsme vychováváni tak, že očekáváme, že dojdeme naplnění v lásce, a totéž platí o kariéře,“ říká o filmu režisér Joachim Trier. Podle agentury Associated Press se v Nejhorším člověku na světě najde každý, i když jsou pro něj doby, kdy mu bylo přes dvacet, už pouhou vzpomínkou. Magazín Vogue upozorňuje, že se diváci nemusí obávat, že v kině uvidí nabubřelý umělecký snímek, ale můžou se těšit na „velmi vtipný, hluboce dojemný film, který zachycuje zmatek a nejistotu moderního života lépe než jakýkoliv film před ním“.

Film, který dojal Dakotu Johnson
Od svého uvedení na filmovém festivalu v Cannes si snímek získal řadu fanoušků nejen mezi diváky, ale také mezi filmovými kritiky i profesionály. Podle Judda Apatowa, producenta a režiséra mnoha hollywoodských komedií (Pěkně blbě), se jedná o typ filmu, který nyní všichni potřebujeme. Dakota Johnson, herečka známá z trilogie Padesát odstínů nebo ceněného snímku Temná dcera, se nechala slyšet, že ji dojal až k slzám. Podle režiséra Paula Thomase Andersona je Nejhorší člověk na světě nejlepším filmem na světě. A uznávaný filmový kritik Peter Bradshaw z deníku The Guardian označil film za okamžitou klasiku.

-red-

reklama bottom