reklama top
prahazijehudbou 728x90

Pražský hoteliér Petr Bauer byl pravomocně odsouzen za zločinné podplácení. Uplatit se snažil Radka Vondru a Jiřího Koubka, někdejší zastupitele za TOP09, aby „podpořili tu věc s tou topkou, s těma klukama Pospíšilama.“ O kauze jsme psali také v článku Rozbijte vedení města! „Soud už ví, kdo dával úplatky, komu a jak se na to přišlo,“ tvrdí zastupitelka Drápalová.

„Ta věc“ bylo rozbití minulé magistrátní koalice, o kterou podnikatel Bauer, který provozuje v centru Prahy několik restaurací, usiloval, protože magistrát chtěl zmenšit a upravit jeho předzahrádky na Královské cestě. „Shánět hlasy k odvolání Rady hl. m. Prahy mu měl pomáhat Jiří Fremr, někdejší poradce Jiřího Pospíšila,“ píše na svém FB Kristýna Drápalová.

Zastupitelé Jiří Koubek s Radek Vondra (oba za TOP09) vše poctivě nahlásili, policie věc vyšetřila a soud odsoudil. Namísto 19 milionu korun, které Bauer dostal jako trest původně, uložil odvolací soud trest 11 milionu korun – Bauer se totiž rozhodl doznat. O případu píše také server iHNED.cz.

„Ten příběh je hořkosladký. Radek Vondra a Jiří Koubek už zastupitelé nejsou – na kandidátní listinu je už Pospíšilem vedená TOP09 nenominovala,“ říká pražská zastupitelka a hlavní postava boje proti vizuálnímu smogu ve městě Kristýna Drápalová.

Bauerovy předzahrádky i po třech letech v nezměněné podobě stojí na svém místě. Po spoustě těžkostí je sice Praha z nájmu vypověděla, od té doby se ale vlečou soudy; v první instanci je Praha již vyhrála, na pravomocné rozhodnutí se stále čeká.

„Nevím, jestli se dá říci, že spravedlnosti bylo učiněno zadost. Ale je to lepší bilance, než má mnoho jiných magistrátních příběhů. Často není potrestán nikdo. Mně ten příběh plní opatrnou nadějí. Pro příští léta je to potřeba!“ píše na svém FB Drápalová.

Připomeňme, že Jiří Pospíšil, který se zná s Jiřím Fremrem, který Bauerovi chtěl kvůli rozšiřování předzahrádek pomáhat, se ve čtvrtek stal náměstkem pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90