reklama top
prahazijehudbou 728x90

SVJ v Hostivaři se rozhodlo, že si vylepší kvalitu bydlení ve svých panelácích. Oslovilo společnost re:architekti a ti z obyčejného paneláku vykouzlili parádní dům. Zprávu o tom přinesl náš oblíbený web archiweb.cz.

Firma začala studií s nádechem developmentu (střešní nástavba, komplexní rekonstrukce, doplnění výtahu, rozšíření lodžií). Po střetu s realitou spolu se stavební firmou dům opatřili subtilními lodžiemi. Obtížně využitelné hloubky 1,1 metrů pomocí konzolové konstrukce rozšířili na 2 metry. Každý byt má nyní jednu souvislou lodžii namísto dvou menších. Vlastníci jednotek si sami volili z možností snížení parapetů, přímého vstupu na zahradu, materiálu podlahy lodžie. S výjimkou vybourání parapetů některých bytů zůstává původní konstrukce nedotčena.

Konzoly z ocelových svařenců jsou navrženy tak, aby tvořily statickou sanaci citlivých spojů panelových dílců. Konzoly jsou opatřeny protipožárním nástřikem, ostatní ocelové konstrukce jsou žárově zinkované. Stropy nad rozšířenou částí jsou ocelobetonové, podlahu tvoří modřínová či dřevoplastová prkna, dle přání majitele bytu. Konstrukce umožňuje dodatečné osazení zasklení.

Rekonstrukce se uskutečnila od srpna 2021 do března 2022 a stála 5 000 000 korun.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90