reklama top
prahazijehudbou 728x90

„Budou zde opět překážky a terénní prvky pro skateboarding, BMX a důraz tentokrát klademe na koloběžkáře, na něž se v podobných spotech občas trochu zapomíná. V další části podchodu pak bude místo pro workout a lanový les se šplhacími lany, hrazdami a houpačkami. Chybět nebude ani prostor pro street art,“ uvedli spoluautoři konceptu Richard Preisler a Martin Kontra.

Oba pánové se zapojili do oživování tunelů pod Hlávkovým mostem už loni. Spolu s Prahou 7 ve spolupráci s magistrátem a dalšími partnery zrealizovali úspěšnou proměnu nevyužívaných zpustlých podchodů u stanice MHD Vltavská v unikátní prostor pro sportovní a volnočasové aktivity.

Nyní se velké změny chystají v další části labyrintu nevzhledných podchodů přímo u Vltavy. „Když jsme se rozhodli zkusit proměnit nevyužívané chátrající podchody na Vltavské v otevřený sportovní a komunitní prostor, byl to vlastně experiment a velký krok do neznáma, který mohl dopadnout jakkoli. Výsledek předčil naše očekávání. Podchody žijí a aktuálně se chystají na svou první letní sezónu, kdy to v nich ožije ještě o něco víc. Otevírá se zde pojízdné občerstvení, kde bude zároveň půjčovna sportovního vybavení, a přes léto se chystá zajímavý program. Návštěvníci se mohou těšit na malé hudební produkce, sportovní workshopy pro děti
a mládež, filmové projekce a další doprovodné aktivity,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.

Stanice metra Vltavská a její okolí se během posledních let výrazně mění k lepšímu. Najdeme zde umělecké instalace jako mozaiky, plastiky a sklářská díla. Opravenou fontánu Faun a Vltava sochařů Miroslava a Olgy Hudečkových či očištěnou vitráž sklářů Václava Zajíce a Jana Fišery nedávno doplnila i originální malba zobrazující stavby v Praze 7 velká téměř 200 čtverečních metrů.

Upravené podchody na Vltavské se kromě zájmu široké veřejnosti dočkaly také uznání mezi architekty. Projekt byl nominováno mezi 29 nejlepších loňských staveb v rámci České ceny za architekturu.

MČ Praha 7 však nezahálí a ve spolupráci s hl. m. Prahou, TSK hl. m. Prahy, Technologiemi hl. m. Prahy a ostatními partnery se již pouští do proměny dalšího podchodu. Ten je situován bezprostředně k levému břehu Vltavy u paty Hlávkova mostu.

Stejně jako v předchozí etapě zde dojde k důkladnému vyčištění celého prostoru, výměně povrchů, instalaci kvalitního osvětlení a následně umístění mobilních prvků typických pro sportovní street spot. Smyslem projektu je vytvořit další multifunkční prostor v centru města, který může fungovat nezávisle na ročním období, počasí či denní době. Prostor je zároveň navržen tak, že i za plného provozu umožňuje zachovat transportní funkci podchodu pro chodce a cyklisty. S realizací projektu se počítá do konce tohoto roku.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90