reklama top
prahazijehudbou 728x90

 

Radnice sedmé městské části už jedná s majitelem budovy, která už zjišťovala, zda budovu neprodá. Zatím o tom švýcarská firma neuvažuje. Úřad majiteli navrhuje umístit sem galerii pro nadějné mladé umělce.

Architektonický klenot, který na světové výstavě EXPO 58 získal Zlatou cenu do roku 1999 chátral. Mezinárodní agentura Havas, která vznikla v roce 1968 ve Francii, legendární budovu v roce 2000 rekonstruovala. Cílem bylo budovu zachránit a vrátit ji zpět do života města. Bohužel tato unikátní budova zůstala ve své původní podobě jen zvenku. Uvnitř byla přestavěna zásadně, protože majitel ho jako významný objekt neviděl (šlo především o lukrativní pozemek.  Při rekonstrukci se změnila funkce, přitom se ani nedochovaly původní plány.

  • Pamětníci pamatují také venkovní terasu s krásnou vyhlídkou na město, kde se tančilo. Posedět tam v letní podvečer byla podle nich krása.
  • Proslulý pavilon Expo 58 reprezentoval v roce 1958 Československo na prestižní světové výstavě Expo. Tehdy byli Čechoslováci považováni za mistry různých oborů.

 

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90