reklama top

Koncem roku 2020 jsme psali o přípravě nové Vršovické drážní promenády, která vyroste v místech zrušené železniční tratě mezi Hostivaří a Vršovicemi. A Praha je zase blíže k její realizaci!

Město získalo pravomocné územní rozhodnutí na stavbu drážní promenády a okolního liniového parku. Nyní město se Správou železnic dojednává detaily potřebné pro získání pozemků. Brzy tak bude moci vzniknout úplně nová odpočinková oblast plná zeleně na místě bývalého kolejiště z Vršovic do Zahradního Města. Vznikne také pohodlné pěší a cyklistické spojení v délce přes 4 kilometry.


Často se o tomto projektu říká, že je takovou českou verzí legendárního visutého parku Highline na Manhattanu. „Troufám si ale tvrdit, že naše pražská promenáda bude daleko lepší. Tady jsou důvody proč. Na rozdíl od Highline bude naše drážní promenáda sloužit nejen turistům, ale hlavně Pražanům. Neděláme instagramovou atrakci v centru, ale přívětivý prostor v místě, kde lidé žijí. Vršovická drážní promenáda navíc bude mít páteřní dopravní funkci. Vznikne tu čtyřmetrová oddělená cyklodálnice, 3,5 metru široká stezka pro chodce a k tomu souběžné běžecké cesty. Takto velkorysé vyčlenění prostoru bezmotorové dopravě zatím nemá v našem městě obdoby,“ píše na svém FB náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib.

Nejde ale jen o trasu z místa A do místa B. Součástí projektu bude také proměna okolí, které má sloužit k zastavení a trávení volného času. Praha chce toto opuštěné místo proměnit v zelenou oázu s bohatými „krajinnými prvky“. Najdete tady taky vyhlídky, stánky s občerstvením, odpočívadla i prostor k pořádání kulturních akcí. Více o Vršovické drážní promenádě, které se už dnes přezdívá „pražská Highline“, jsme psali zde: Vršovická promenáda. Kudy povede? Máme další vizualiace a mapku a nebo První česká High Line spojí Vršovice a Strašnice. Chystá se nová cyklomagistrála.

-mag-

reklama bottom