reklama top

Nedaleko Prahy mezi Modleticemi a Velkými Popovicemi vzniká ojedinělý developerský projekt s názvem Oaks Prague. Podílí se na něm také McGarry-Moon Architects, architektonický ateliér se sídlem v Severním Irsku, jehož práce se postupně z malého studia na severoirském venkově rozrůstá do celé Evropy.

Charakteristické, inteligentní, inovativní a vizionářské obytné projekty, které se vyznačují jak duchem, tak účelností, to jsou domy severoirského architektonického studia McGarry-Moon. Jejich stavby se setkávají s pravidelnou pozorností médií a získaly již čtyři ceny Královského institutu britských architektů (RIBA) a tři ocenění Královské společnosti ulsterských architektů (RSUA). Ve středočeských Nebřenicích vyrostly z dílny těchto architektů rodinné domy o velikostech 295 m2, 312 m2 a 413 m2 užitné plochy, obyvatelům jsou pak k dispozici pozemky o velikostech 578 a 703 m2.

Nový životní styl ze zahraničí
Bytové domy a rezidence, které vznikají jako součást unikátního projektu Oaks Prague rostoucího na ploše o 140 hektarech v Nebřenicích u Prahy, mají za sebou první velký milník. Jako první v prosinci získaly kolaudační souhlas rodinné domy od McGarry-Moon Architects. Blízko nově rostoucího náměstí již nyní tyto moderní rodinné domy s atriem dotváří centrální část Oaks Prague. Finišují také s další částí projektu, kolaudace domů od JTP Architects (Rezidence v zahradách) a Chapman Taylor Architects (Rezidence u parku) proběhne začátkem roku 2022, další budou rychle následovat.

V Nebřenicích tak vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí, a který poskytuje obyvatelům i návštěvníkům volnočasové aktivity podporující work-life balance. Oaks Prague je zasazen v srdci malebné středočeské krajiny, a přesto pouhých 20 minut od Prahy. Vznikají tu aktuálně dvě nové restaurace a další služby jako je concierge, 24/7 security či školka. V další fázi vyroste také hotel a spa, pod kterými jsou podepsaní přední evropští a světoví architekti. Špičkové golfové hřiště PGA National Czech Republic získalo letos podruhé v řadě ocenění pro nejlepší golfové hřiště v ČR. Obyvatelé budou mít k dispozici nadstandardní služby pro pohodlný život s bydlením splňujícím nejvyšší požadavky na design, kvalitu a pohodlí, ale i udržitelnost. 

„Vytváříme v České republice nový životní styl hodný 21. století, kde svůj čas můžete věnovat jen tomu, na čem skutečně záleží, a užívat si aktivního odpočinku – ať už s přáteli či s rodinou. Malebné okolí a čistá příroda za okny, doplněná službami na špičkové úrovni, a v neposlední řadě prémiovým architektonickým a designovým řešením,“ říká Jan Zemánek, CEO a předseda představenstva společnosti Arendon, která je developerem projektu.

Další uznávaní architektonická studia
V projektu jsou zapojena další oceňovaní a uznávaní architekti. JTP Architects jsou z Londýna a za své projekty získali mnoho ocenění napříč kontinenty. Joanna Allen je partnerkou v JTP a má široké zkušenosti s revitalizací měst a s komunitním plánováním ve veřejném i soukromém sektoru. Pracovala na mnoha oceněných projektech zpracovávaných JTP pro Velkou Británii i evropský kontinent, Rusko, Střední východ, Čínu a Afriku. Eric Holding je architekt, tvůrce městského designu a autor publikací s více než dvacetiletými zkušenostmi. Vedl projekty týkající se urbanistických vizí, strategií a rozsáhlé polyfunkční smíšené výstavby i vědeckého výzkumu. Své architektonické vzdělání získal ve Velké Británii a v USA. Kolaudace nízkoenergetických bytových domů Rezidence v zahradách, navržených JTP Architects, je naplánovaná na začátek roku 2022. Druhou architektonickou kanceláří, která se do projektu Oaks Prague zapojila jsou světoznámí Chapman Taylor Architects. Jedná se o světoznámou značkou, která vznikla již v roce 1959. Mají za sebou přes 2000 projektů v přibližně 100 zemích, za které obdrželi přes 300 ocenění.

Oaks Prague je ve střední Evropě výjimečný svou velikostí, komplexností a kvalitou. Projekt vzniká na několika úrovních. Rezidenční část bude po dokončení obsahovat přibližně 480 rezidenčních jednotek v podobě atypických bytových domů, dvojdomků, samostatných rodinných domů a vil nejvyššího standardu.

-am-

reklama bottom