reklama top
prahazijehudbou 728x90

Protimafiánská centrála policie dnes zasahuje na několika místech v Praze. Mimo jiné i v domě náměstka pro životní prostředí a šéfa pražské buňky STAN Petra Hlubučka. Ten je také předsedou dozorčí rady městské společnosti Pražské služby a působí i v dozorčí radě největší městské společnosti v zemi – pražského Dopravního podniku. Podle policie se jedná o podezření s korupce spojené s Dopravním podnikem.

Zatím se ve skutečnosti neví, co se děje. Média přinesla jen zprávy o tom, že Národní centrála proti organizovanému zločinu obvinila jedenáct lidí. Mezi nimi je vlivný pražský politik Petr Hlubuček a také podnikatel Michal Reidl a lobbista Pavel Dovhomilja. Případ se podle médií týká možné korupce v městské firmě s miliardovými rozpočty.

„Pokud se potvrdí, že je náměstek za STAN Petr Hlubuček obviněn ze zapojení do organizovaného zločinu, budu požadovat jeho okamžitou rezignaci,“ napsal primátor Zdeněk Hřib na svůj twitter.

Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr přiznal, že už před časem podal trestní oznámení na lidi, o které se policie nyní zajímá a to v souvislosti s možnou korupcí.

Petr Hlubuček je zapojený také do problematického nákupu bytů nedaleko španělské Málagy, píše server SeznamZprávy v článku Zjistili jsme cenu Hlubučkových bytů: o devět milionů vyšší, než uvádí.

Co je ale mnohem závažnější je zjištění serveru iDNES.cz, že další z mužů, kteří v případu figurují – Michal Reidl – je napojen na uprchlého Radovana Krejčíře. Podle serveru byl Reidl stíhán v řadě kauz spojených s Krejčířem. V dopisech od něj přímo dostával instrukce, jak například tunelovat Českou spořitelnu v kauze společnosti Technology Leasing. Podílet se měl i na půlmiliardovém daňovém úniku firmy M5. Odsouzen nicméně nebyl, jelikož mu lékaři vystavili posudek o vážné duševní nemoci. Více o tom iDNES.cz píše v článku Razie na pražském magistrátu. Policie stíhá 11 lidí kvůli dopravnímu podniku. Reidl také čelí také podezření, že nedovoleně nakládal s omamnými a psychotropními látkami.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90