reklama top

Praha 3 zahájila největší investiční akci za poslední čtyři roky. Celkem 266 milionů korun plánuje radnice investovat do revitalizace tří vizuálně dominantních panelových domů u frekventovaného Olšanského náměstí.

Rekonstrukce komplexu z konce 80. let zahrne opravu a zateplení fasády a střešního pláště, výměnu oken v nebytových a společných prostorách, výměnu zábradlí na lodžiích, ale i úpravu vstupů do jednotlivých domů a stylové sjednocení výloh provozoven na Olšanském náměstí. Současně dojde k rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice.

„Oprava prodlouží životnost domů, zlepší jejich tepelně izolační vlastnosti a zmodernizuje jejich vzhled,“ říká radní Prahy 3 Jan Materna s tím, že architektonický návrh je velmi citlivý.

Podle starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka je revitalizace důležitá nejen pro lidi, kteří zde bydlí, ale pro všechny, kteří zde nakupují a nasedají na tramvaj. „Rekonstruované domy v podstatě utváří významný pražský veřejný prostor. Je to jedno z přirozených center městské části Praha 3, kudy každý den proudí tisíce lidí,“ uvádí starosta s tím, že v opravách panelových domů radnice v posledních letech nabrala vysoké tempo, přičemž soubor panelových domů Táboritská je ten největší.

Na sociálních sítích je tenhle nápad přijat s nadšením. Je tu konec těch hnusných paneláků.

-mag-

reklama bottom