reklama top
prahazijehudbou 728x90

Před základní školou na Strossmayerově náměstí v pátek 18. června vyrostly dva stany, ve kterých 15 dobrovolníků odbavovalo registrace zájemců, kteří přišli na očkování. Dalších 20 dobrovolníků koordinovalo vpouštění lidí do školy a jejich pohyb po budově. Ve třídách a tělocvičně očkovalo 10 lékařů a 20 sester. Škola se na jedno odpoledne proměnila ve velkokapacitní očkovací centrum, kde sedmá městská část ve spolupráci s Poliklinikou Prahy 7 a společností Mild Blue během sedmi hodin naočkovala 2850 zájemců.

Očkování v ZŠ Strossmayerovo náměstí vakcínou od společnosti Pfizer/BioNTech probíhalo do 22 hodin. K vakcinaci se mohli přihlásit zájemci ve věku od 16 let bez ohledu na trvalé bydliště. Přeočkování druhou dávkou proběhne v pátek 16. července na stejném místě ve stejných časech.

„Chtěli jsme dát lidem dva pevné termíny očkování ještě před létem, aby si mohli snáz naplánovat dovolené a další prázdninové aktivity. Zároveň jsme chtěli vyzkoušet systém očkování ve školách, kde se může během dne protočit velké množství obyvatel, podobně jako je tomu při volbách. Ověřili jsme si, že tento systém funguje. Kdybychom zapojili všech našich osm školních budov, mohli bychom za víkend naočkovat všechny obyvatele Prahy 7,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Systém očkování ve volebních místnostech je možné v budoucnu využít v případě nutnosti dalšího přeočkování v rámci celé republiky. Pro realizaci této akce Praha 7 používá rezervační systém speciálně vyvinutý společností Mild Blue, který je volně dostupný jako opensource a mohou s ním pracovat i další organizátoři očkovacích akcí.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90