reklama top
prahazijehudbou 728x90

V Leica Gallery Prague se 21. června otevře velmi zajímavá výstava pro všechny s romantickou duší. Budou tady vystaveny fotky Libora Fojtíka, který několik let se svým fotoaparátem zaznamenával fenomén trampingu v Česku.

Díky Fojtíkovi se vydáte do polozapomenutých koutů kolem českých řek. Tady developeři neřádí. „Výstava a kniha vznikly jako pocta všem, kdo jsou nebo byli a zůstali mladí, měli toulavé boty a táhlo je to pod širák. Ať už si říkali trampové, woodcrafteři, vandráci, čundráci, kovbojové, indiáni nebo si časem na své chaty pověsili satelit, všichni se stali součástí téměř výhradního českého a slovenského fenoménu trampingu, který je považován za jednu z našich největších subkultur,“ říká kurátor výstavy Tomáš Pospěch.

Libor Fojtík se trampům věnoval systematicky v letech 2014–2019. Fotografoval je především kolem Sázavy, v Brdech, na Kokořínsku, Plzeňsku, v Moravském krasu, Beskydech a Vsetínských vrších. Zaznamenal nejrůznější podoby kovbojského zálesáckého, kanadského stylu nebo desperátského stylu, ale také verze indiánské, vandráckéa návraty do meziválečných let. Obdobně sleduje, jak se tento životní styl a inspirační zdroje odrazily v podobě přístřešků, srubů, chat a nejrůznějších trampských výrobků.

Výstava s názvem Trampové potrvá do 12. září 2021.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90