reklama top

Praha navazuje na úspěšný projekt Očkovacího autobusu, kde se nechaly jen za první víkend naočkovat téměř dvě stovky lidí. Nově nabízí také Metropolitní očkovací centrum všem zájemcům vakcínu i bez nutnosti předem se registrovat. Praha tak pokračuje ve své snaze co nejvíce přiblížit očkování proti koronaviru všem Pražanům.

Metropolitní očkovací centrum, které se nachází v Kongresovém centru Praha, patří už od jarních měsíců mezi klíčová vakcinační místa v hlavním městě. Ode dneška, tedy od úterý 3. srpna 2021, je navíc umožněno očkování i bez předchozí registrace, a to pro všechny osoby starší 12 let. Pro ně je vymezena doba vždy od 10:00 do 19:00 hodin s tím, že volnější časy bývají mezi 10:00 a 11:00 hodin nebo 15:00 a 16:00 hodin. Na místě se očkuje vakcínou Comirnaty (BionTech/Pfizer).

„Reagujeme jako město flexibilně na měnící se zájem o očkování. Vyhodnotili jsme červencovou situaci a po očkovacím autobuse, kde se od víkendu mohou zájemci starší dvanácti let bez předchozího objednání nechat naočkovat, otevíráme od začátku srpna další možnost i v Metropolitním očkovacím centru na Vyšehradě. Chceme maximálně vyjít vstříc všem, kdo se ještě nerozhodli nebo neměli možnost se na očkování dostavit, abychom zvýšili proočkovanost v hlavním městě a pomohli tak chránit zdraví Pražanů i návštěvníků hlavního města,“ říká radní pro oblast zdravotnictví Milena Johnová.

U vstupu do očkovacího centra jsou připraveny veškeré informační i navigační cedule. Pracovníci očkovacího centra zároveň budou přicházející zájemce řadit na registrované a neregistrované, pro které bude vyčleněna jedna až dvě přepážky a budou následně očkováni podle aktuálně volné kapacity. Neboť prioritu nadále budou mít všichni předem registrovaní na konkrétní čas. V pilotním režimu se přesto počítá s očkováním zhruba stovky neregistrovaných denně. Služba v současné době není určena pro samoplátce, neboť Ministerstvo zdravotnictví doposud Praze k tomu neudělilo souhlas.

Brzy navíc bude k dispozici i mobilní aplikace, kde by si po naskenování QR kódu mohli neregistrovaní udělat “self – check in“ bez asistence personálu, čímž by si zkrátili celý proces zhruba o 10 minut. Na provozu Metropolitního očkovacího centra se podílejí společnosti MEDICON, Metropolitní zdravotnický servis a Kongresové centrum Praha.

Očkovací autobus stále brázdí po Praze. Aktuální zastávky autobusu a další informace jsou k dispozici na ockovani.praha.eu/bez-registrace.

-mag-

reklama bottom