reklama top
prahazijehudbou 728x90

Graffiti je jednou z nejrozšířenějších forem vandalismu nejen v centru Prahy. Například Praha 1 má kompletně připravenou vlastní aplikaci, která v roce 2018 obdržela cenu eGovernmentu. Nyní se vedení hlavního města pokouší centralizovat cesty jednotlivých městských částí při odstraňování sprejerských výtvorů skrz vlastní aplikaci „Bez graffiti“.

Úspěšný projekt Antigraffiti fungoval do roku 2019, od letošního podzimu se vrací. Jeho součástí je i kompletně připravená vlastní aplikace sestávající z portálu na sběr podnětů od občanů a z manažerského modulu pro rozdělení práce a její přiřazení jednotlivým zaměstnancům. Vedení hlavního města přislíbilo, že nová aplikace „Bez graffiti“ bude s tou naší aplikací propojena a že bude probíhat vzájemná výměna i na datové úrovni.

V odstraňování nahlášených graffiti a přetírání exponovaných míst speciálními vrstvou odolnou vůči sprejování bude pomáhat také firma Technologie hlavního města Prahy. Takové čištění společnost představila na zdi Občanské plovárny. Tímto byl oficiálně spuštěn pilotní projekt k eliminaci graffiti na městských objektech. Podobně do podzimu očistí dalších 10 až 15 budov.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90