reklama top
prahazijehudbou 728x90

Jako krádež století je označován případ, ke kterému došlo na konci roku 2007 na pražském Žižkově. František Procházka, tehdejší zaměstnanec bezpečnostní agentury, si přilepšil k vánočním svátkům. Paletu s balíčky bankovek v hodnotě 540 891 700 korun českých naložil ve skladu bezpečnostní agentury do vozidla, které řídil jeho komplic a které se podobalo vozidlům bezpečnostní agentury. Dodávka byla nalezena v Kandertově ulici v Libni. Prázdná.

Do dnešního dne se nepodařilo nalézt odcizené peníze ani hlavního pachatele této krádeže. Komplic hledaného Františka Procházky byl policií zadržen v březnu roku 2008. Oba pachatelé byli poté odsouzeni k 9 letům odnětí svobody, František Procházka v nepřítomnosti jako uprchlý. Po Františku Procházkovi je stále vyhlášeno pátrání.

Jeho komplic Milan Čermák si odpykal pět let, soud mu totiž trest o téměř půlku snížil. Podle serveru iDNES.cz vězení opustil v červnu 2016, poté byl v pětileté zkušební době. Ta mu končí právě v těchto dnech.

Během těch let, kdy policie marně po Procházkovi pátrá se tu a tam objeví zpráva, že byl viděn. Například v květnu 2012 deník Aha! přinesl svědectví člověka, který tvrdil, že Procházka cestuje v Tichomoří. Na své lodi má početnou ochranku, jsou to členové cizinecké legie a hovoří česky a slovensky. Existuje několik vyšetřovacích verzí. Jednou z nich je, že se skrývá například v Jižní Americe, druhá pracuje s možností, že je již delší dobu po smrti a byl jen bílým koněm.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90