reklama top
prahazijehudbou 728x90

Policie v pátek 27. listopadu 2020 zasahovala v jednom z klubů v Anenské ulici, kde se konala ilegální party. Použít museli beranidlo, protože nikdo neotvíral. Uvnitř se dobře bavilo přes sto lidí, převážně cizinců.

Pražská Speciální pořádková jednotka uvnitř našla zdrogovanou mladou ženu, proto byli na místo vysláni také záchranáři s velkokapacitním speciálem Atego. Vzhledem k tomu, že značná část bavících se hostů byli cizinci, dorazili na místo také pražští cizinečtí policisté, včetně hlídky se Schengenbusem.

Novináři z CNN Prima News měli možnost mluvit s dívkou, která byla v klubu. Řekla, že takové utajené večírky probíhají už dva týdny. Lidé se na ně svolávají pod facebookovými skupinami. Dívka uvedla, že se k nim policie chovala hrubě, lidem převážně nebylo ani 18 let a policie je držela asi dvě hodiny. „Říkala jsem jim, že máme svá práva, celá situace byla dost děsivá. Nakonec jsem z klubu vyšla jako poslední, asi kvůli tomu, že jsem si na ně otevírala pusu,“ uvedla mladá Francouzka, která je v Česku na studijním pobytu Erasmus. Doplnila, že účastníci akce neměli roušky. „Byl to nelegální večírek, tak proč bychom měli mít roušku? Já jsem covid už prodělala, takže se nebojím.“

Více o případu zde.

Jiný podobný případ se odehrál 13. října, kdy policie při zásahu v baru ve Vodičkově ulici našli desítky opilých lidí (psali jsme zde). Porušili tím vládní restrikce. Policie tento případ vyšetřuje, na jeho konci by majiteli baru mohla hrozit až třímilionová pokuta.

 

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90