reklama top
prahazijehudbou 728x90

Dva měsíce po volbách se konečně podařilo sestavit koalici s většinou 19 hlasů. Tvořena bude stranami TOP 09, STAN, Piráti, PRAHA 3 SOBĚ a Zelení. Koalice podobného složení vedla radnici uplynulé 4 roky, které přinesly mnoho změn. V nastoleném trendu chce nové vedení pokračovat. Radnice Prahy 3 bude i nadále důvěryhodnou a transparentní institucí. Praha 3 chce i nadále být rozvíjející se městskou částí, která inspiruje ostatní a kde se jejím obyvatelům dobře žije.

Při jednáních o koalici bylo hodně času věnováno diskuzi o společném programovém prohlášení a prioritách pro následující čtyři roky. Zcela zásadní je rozvoj areálu Nákladového nádraží. Je nutné, aby zde byla vybudována potřebná infrastruktura a nedošlo ke zhoršení života na Praze 3. Klíčové je také nastavení udržitelného obecního rozpočtu s ohledem na rostoucí ceny a zajištění rozvoje Prahy 3 v dlouhodobějším horizontu. Prioritou jsou i investice do veřejného prostoru a zlepšování podmínek pro život na Praze 3. Radnice se proto zaměří například na výsadbu stromořadí v ulicích Prahy 3, po kterých je výrazná společenská poptávka, nebo dostupnost zdravotnických služeb. Pozornost bude věnována i budování solárních elektráren na obecních objektech. Prioritami zůstávají i nadále dostupné bydlení a kvalitní síť školských zařízení.

„Práci starosty a rady vnímám já i všichni radní jako službu Praze 3 a jejím obyvatelům. Rád bych, abychom naší prací přispěli k větší spokojenosti nás všech a umenšili tak rozdělování společnosti, které prožíváme,“ uzavírá nový starosta Prahy 3 Michal Vronský (TOP 09).

Místostarosty se stali Pavel Dobeš (STAN), Nikol Marhounová (Piráti), Filip Málek (PRAHA 3 SOBĚ) a Ondřej Rut (Zelení). Uvolněnými radními jsou Jan Materna (TOP 09), Pavel Křeček (STAN) a Jan Bartko (Piráti), neuvolněným radním je Jiří Ptáček (TOP 09). Uvolněným předsedou Výboru pro majetek a privatizaci bude Robert Pecka (TOP 09) a pro kvalitní opoziční práci vznikne i pozice uvolněného předsedy Kontrolního výboru.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90