reklama top

Jindřišská věž je na prodej! Zněly titulky médií. To vzbudilo u lidí vlnu nevole. Obávají se, že památku zapsanou na seznamu UNESCO koupí firma, která by věž mohla upravit k obrazu svému. Mohlo by hrozit, že ji pro veřejnost uzavře úplně a nechá ji jen pro speciální akce, třeba pro firemní večírky. Magistrát se proto rozhodl s arcibiskupstvím v Praze, které památku vlastní, jednat. Bez úspěchu. Cenu 75 milionů pro Prahu nesníží. „Musíme se chovat ekonomicky,“ řekl generální vikář pražské arcidiecéze Jan Balík. Město chce s církví ještě jednat. Do konce roku by měla mít analýzu, která ji řekne, jestli má smysl slavnou věž kupovat.

Ikonická stavba z 15. století, která je součástí pražské památkové rezervace zapsané na seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO je prodej. Pražské arcibiskupství památkově chráněnou Jindřišskou věž v centru hlavního města prodává kvůli “racionalizaci majetku”, řekl Deníku N generální vikář pražského arcibiskupství Jan Balík. Je na prodej z 75 milionů. A zaznívají hlasy, aby věž koupil magistrát nebo MČ Praha 1. Proto se se zástupci církve sešel dosluhující radní pro majetek Jan Chabr a nová starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.
Chtěli znát za jakých podmínek chce církev věž prodat. Cena je jasná: 75 milionů korun, potvrdil současný majitel. Praha tak musí vypracovat znalecký posudek a analýzu, která řekne, zda dává smysl věž kupovat. Podle odhadů totiž další investice mohou spolknout dalších 30 milionů.

Server prahazdarma.cz se na své