reklama top
prahazijehudbou 728x90

Tagy počmárané domy. Nehezkou podívanou můžete zaznamenat po celé Praze. Největšími „toys“ jsou v Praze dlouhodobě SYT, Hilton nebo ROT. Ti jsou vidět v metru, na domech, v tramvajích. Ryjí do oken, čmárají fixem i spreji. Server prahazdarma.cz jejich činnost monitoruje dlouhodobě. Měšťáci teď chytli dalšího z nich. Říká si ZONE7.

V komunitě writerů, tedy grafitti umělců, se těmhle čmáralům říká „toys“. Lapit je, jak se ukájí na domech nebo v MHD není snadné. Často si neberou jen sprej nebo fixu, ale ryjí do skel vozů metra nebo tramvají. Jistě si i vy všímáte jmen jako SYT, Hilton nebo ROT. Tomuto stále se opakujícímu nešvaru, se věnují jak mladí, tak i ti, kteří by už měli mít rozum, jako například 30letý muž z Prahy 7.

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v holešovické Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“. Jako pachatele označil mladíka v oranžové bundě, který měl odejít směrem do Křižíkovy ulice. Hlídka muže odpovídajícího popisu zastavila na rohu Křižíkovy a Heřmanovy ulice. Třicetiletý muž s prsty od barev nezapíral a k činu se přiznal. Strážníci následně zjistili, že to nebyl jediný nápis, který vytvořil. Pro podezření ze spáchání trestného činu si muže následně převzala státní policie.

Server prahazdarma.cz je pro vyšší postihy pro takové pseudoumělce.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90