reklama top
prahazijehudbou 728x90

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy hlásí: hotovo! Firma dokončila vánoční výzdobu v ulicích Prahy. Letos rozsvítila přes jedenáct set dekorů a ozdobila více než třicet vánočních stromů.


O prvním adventním víkendu na konci listopadu se v hlavním městě rozsvítily tisíce vánočních dekorací na stožárech veřejného osvětlení, světelná výzdoba v parcích a na náměstích. Spolu s nimi se postupně začaly rozsvěcet i vánoční stromy napříč celou Prahou. Těch letos městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) ozdobila rovných jednatřicet. Z nich nejznámější byl ten na Staroměstském náměstí a mezi posledními se rozsvítil vánoční strom na Mariánském náměstí před pražským magistrátem.

Covid atmosféru vánoční Prahy neomezí
Oslavy Vánoc v hlavním městě probíhají letos z důvodu vládních opatření v omezené podobě. Městská společnost THMP letos v různých částech Prahy ozdobila dvanáct velkých a devatenáct menších vánočních stromů. Světelné dekorace na stožárech veřejného osvětlení jsou už pro adventní atmosféru v Praze nedílnou součástí. „Stožáry jsme vyzdobili celkem čtyřmi sty světelnými vločkami, dvěma sty třiceti zvonky, dvěma sty hvězdami a šedesáti ozdobami ve tvaru komety nebo svíčky,“ upřesnil Tomáš Novotný, místopředseda THMP, která pro město už třetím rokem spravuje největší síť veřejného osvětlení v republice. „Dalších zhruba dvě stě ozdob má pak podobu nejrůznějších řetězů a světelných záclon,“ dodal.

V Čakovicích svítí i celá ulička s lavičkou
Kromě stožárů veřejného osvětlení letos společnost THMP ozdobila i vánoční stromy a instalovala v ulicích několik světelných prvků. „Asi nejefektnější je výzdoba v Praze Čakovicích. Tam jsme kromě ozdob na veřejném osvětlení rozsvítili i šest vánočních stromů a na Náměstí 25. března září volně stojící 3D světelné prvky. Najdete tam světelnou uličku s lavičkou, dvě metr a půl velké vánoční koule a model anděla. Pokud byste ani tady nenasáli vánoční atmosféru, pak už nikde,“ popsal s nadsázkou Tomáš Novotný a doplnil, že z vánočních stromů se letos společnost postarala například o ten v Tupolevově ulici v Letňanech, v Trojské ulici v Troji, v ulici Národních hrdinů v Dolních Počernicích nebo na Mariánském náměstí na Starém městě. „Logisticky nejnáročnější byl pro nás ale strom na Staroměstském náměstí. U toho jsme letos zajišťovali kácení, převoz i jeho instalaci a zdobení,“ uzavřel.

 

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90