reklama top

Atraktivní prostor a oblíbená volnočasová lokalita na břehu Vltavy má nového nájemce. Nabídl 151 tisíc měsíčně. Začátek lehký nebyl.

Od března bude unikátní místo u vody s výhledem na Pražský hrad provozovat nový nájemce. Městská společnost TRADE CENTRE PRAHA (TCP) spravující pražské náplavky úspěšně uzavřela výběrové řízení na nového provozovatele čapadla a náplavky Hollar. S vítězným účastníkem podepsala dvouletou nájemní smlouvu s možností opce na další tři roky.

„Věřím, že dramaturgický záměr nového provozovatele zachová atmosféru čapadla a město získá nájem odpovídající tomuto atraktivnímu prostoru,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

Zkušenosti šéfkuchaře U Pinkasů
Magistrát ve své zprávě píše, že v rámci výběrového řízení byl primárně hodnocen dramaturgický záměr, jakým chce nájemce prostory provozovat. V propozicích soutěže je napsáno, že o úspěchu zájemce rozhodne z 50 procent dramaturgický plán. A také zkušenosti s podobným typem podnikání.

Vyhrál Robert Koura, šéfkuchař restaurace U Pinkasů. Ten nabídl jednoznačně nejvyšší sumu – téměř 151 tisíc korun měsíčně. Jakou má zkušenost s pořádáním kulturních akcí? Komise ho ohodnotila 30 procenty, druhého zájemce Petrohradská kolektiv dostala 42,14 procent. Sám místostarosta Prahy 1 David Bodeček v diskuzi na FB stránce Praha číslo 1 naznačil, že vyhrál ten, kdo nabídl nejvíc peněz. „Nastavené podmínky ukázaly, že výše nájmu měla zásadní vliv,“ napsal Bodeček v diskuzi.

Součástí pronájmu je jak samotný tunel čapadla a okolní náplavka, tak nově také nezpevněná travnatá plocha v okolí. „Na základě výběrového řízení se zohlednily dosavadní zkušenosti s provozem a zasmluvnila se celá využívaná plocha prostoru na další období. Naším cílem je nadále zajistit zajímavý a atraktivní provoz na významném veřejném místě na břehu Vltavy a přispět tak k jeho dalšímu rozvoji,“ doplňuje tiskový mluvčí TCP Martin Boška.

Kolik tu bude stát pivo? A co hluk?
Čapadlo café bar nabídne kávu té nejvyšší kvality z různých oblastí světa z vybraných pražíren z celého světa včetně špičkových českých pražíren kávy. Espresso bude za 45 korun, plzeňské pivo za 65 korun. Akce v hlavní sezoně budou začínat v květnu a končit v září. V jejím průběhu tady plánují programový mix vyhovující místím obyvatelům a jejich rodinám, kolemjdoucím a turistům.

Nový provozovatel Čapadla Hollar ve své zprávě dále píše: Sousedskost bude vycházet s naslouchaní potřebám a připomínkám místních obyvatel, udržovaní čistoty celého areálu ke spokojenosti všech, udržovaní zeleně v jeho okolí, pravidelným úklidem přilehlých ulic a oblasti, dbaní o bezpečnost, snaha zabránit podivným živlům dělat nadále s tohoto prostoru veřejné WC a kontrolovanou hlasitosti naší hudební produkce.

Čapadlo se transformovalo z dlouho nevyužívané lokality v centru města na populární prostor pro volnočasové aktivity a odpočinek v polovině roku 2021. Praha zanedbaný prostor pronajala, a to za 40 tisíc měsíčně. Ovšem jen 35 tisíc měsíčně musela městská část platit za úklid prostranství. Zisk pro město tedy bylo 5 tisíc měsíčně. Na široké spektrum kulturních aktivit a rozvoj tohoto unikátního místa, který od té doby započal, nyní naváže nový nájemce.

O Čapadle Hollar jsme psali v souvislosti s jejím začátkem, kdy si místní stěžovali na hluk z akcí. A také na to, že sbíječky ruší hnízdící labutě.

-an-

reklama bottom