reklama top
prahazijehudbou 728x90

Je Praha na nával turistů připravena? Vypadá to, že moc ne. Rezidenti si zase začínají stěžovat na Airbnb, zase jedou nenáviděné a poloilegalní služby pub crawls, sdílené koloběžky zase plní ulice a zase překáží na chodnících. Jenže problém není jen ten, který vidí jen oni. Smetiště vidíme všichni.

Najde naše město nějaké řešení, aby udrželo místní lidi žít v centru? Starosta Prahy 1 Petr Hejma přispěchal se svým komentářem stavu věcí.

„Nepořádek v ulicích nedopustíme!“ píše starosta ke svým fotkám přetékajících košů, odpadků poházených po ulicích. „Obrázek, který bohužel občas zná každý z nás, kdo v centru Prahy bydlíme. A s rostoucím přílivem turistů je to ještě horší. Potvrzuje to také zvýšený počet telefonátů na naši Pohotovostní linku úklidu, kterou Praha 1 zřídila. Tomu je teď snad konec,“ říká starosta.

Situaci podle něj Praha 1 řešila s Technickou správou komunikací (TSK), která zajistí, že v místech s výskytem turistů bude věnována daleko vyšší péče o vývoz betonových košů (ty má ve správě právě TSK) a úklidu kolem nich, aby se ani kolem košů nehromadily odpadky. Tak uvidíme, budeme sledovat.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90