reklama top
prahazijehudbou 728x90

Autobusy tady ve špičce čekají desítky minut. Problém mají také vozy IZS. Tak to vypadá odpoledne na Strakonické, jedné z nejdůležitějších silnic v Praze. Tudy míří většina řidičů z jihu do města. Už za pár týdnů začnou přípravy nového pruhu právě pro autobusy nebo záchranky.

Na Strakonické ulici ve směru do centra v úseku mezi zastávkou Dostihová a Barrandovský most, který měří necelé tři kilometry, dostane nový pruh pro MHD a IZS. Spolyká 420 milionů korun.

„Po nedávném schválení daňového balíčku je rozpočet Prahy velmi napjatý. Proto jsem rád, že se nám na rozšíření Strakonické ulice podařilo získat peníze z evropských fondů. Na celkovou investici 420 milionů korun půjde z pražského operačního programu až 380 milionů,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

„Strakonická je vytížená výpadovka a z vyhrazeného jízdního pruhu pro MHD a záchranku tam budou těžit všichni účastníci silničního provozu. Lidé v MHD nemusí trčet v případných kolonách, záchranka pohodlně projede a zároveň se uvolní více místa pro řidiče v autech. Na Strakonické zvýšíme plynulost i bezpečnost provozu a taky tam projektujeme podchod místo přechodu, aby řidiči na Zbraslavi nemuseli nečekaně brzdit na důležité pražské komunikaci,“ upřesnil náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„V současné chvíli máme pravomocně vydané územní rozhodnutí a stavební povolení, kompletně zpracovanou projektovou dokumentaci a je vybrán zhotovitel. V průběhu března zahájíme přípravné práce, které lze provádět i v zimních měsících a samotnou stavbu pak zahájíme na začátku stavební sezony,“ doplnil generální ředitel Technické správy komunikací hl. m. Prahy Jozef Sinčák.

Vyvstává ale otázka – pokud se zrychlí provoz po Strakonické, nebude se problém s kolonami posouvat dále do města? Například Smíchov se už potýká s obrovským náporem dopravy, především Dobříšská. K tomu ještě za několik let přibude Smíchov City, nová čtvrť postavená na brownfieldu, které na Smíchově zůstalo po smíchovském nádraží.

Navíc už příští rok čekají velké opravy Barrandovského mostu. Podle plánů bude každý směr sveden do jednoho pruhu, proto se očekávají obrovské dopravní komplikace.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90