reklama top
prahazijehudbou 728x90

Koncem ledna se kolem hospodaření Prahy 1 očekává na zastupitelstvu velká debata. Bude se schvalovat letošní rozpočet první městské části. Počítá se například s revitalizací parčíku na Smetanově nábřeží. Kvůli tomu se rozhořel spor mezi místními lidmi a vládnoucími stranami.

Praha 1 letos počítá s příjmy kolem 825 milionu korun, výdaji přes miliardu. Městská část chce mít rozpočet vyrovnaný, proto rozdíl chce pokrýt z přebytků z minulých let. Vyplývá to z dokumentu, který schválila rada městské části a příští týden půjde na zastupitelstvo. Přibližně 350 milionů by měly jít z pronájmů. Celkem 201 milionů chce městská část vytáhnout ze zbytku loňského rozpočtu. Právě tyhle peníze by měly jít na opravy parků Cihelná a Klárov nebo rekonstrukci opěrné chátrající zdi na Kampě. Hodně sledovaný bude případ revitalizace parčíku na takzvaném Anenském trojúhelníku u Smetanova nábřeží.

Kvůli němu se radnicí dostala do sporu s místními obyvateli, kteří chtěli parčík ponechat zelený. Starosta Petr Hejma oprášil původní plán bývalého starosty Oldřicha Lomeckého a parčík vydláždit a obnovit čapadlo, na němž nyní roste ikonický javor. Místní tvrdí, že jsou proti úbytku zelených ploch v centru města. Případ server prahazdarma.cz dlouhodobě sleduje. Psali jsme o něm zde
Zmizí staletý javor kvůli náplavce?, Místo starosty přijel jeřáb nebo Na nábřeží vznikne promenáda, místním ale dál vadí zánik parčíku.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90