reklama top
prahazijehudbou 728x90

„Chceme zjistit názor obyvatel Koněvovy ulice na její přejmenování na Hartigovu,“ píše se ve zprávě třetí městsk části. V průzkumu se k tématu vyjádří lidé, kteří mají v ulici trvalé bydliště nebo provozovnu.

Důvodem jsou podle Prahy 3 některé problematické činy maršála Koněva, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956.

Průzkum je mimořádný svým rozsahem i metodologií. Každý respondent oprávněný k hlasování obdrží v nejbližších dnech poštou dopis s unikátním kódem, pomocí kterého se přihlásí k online dotazníku, kde může vybrat preferovaný název ulice a v případě nesouhlasu se změnou může také specifikovat důvod.

Pro obyvatele Koněvky, kteří nemají přístup k internetu, je připravena možnost hlasovat pod svým kódem na jedenácti vybraných místech Prahy 3. V obou případech je hlasování anonymní a unikátní kód každého účastníka zaručuje, že nebude možné hlasovat víckrát.

„V případě, že by došlo k přejmenování ulice, je městská část připravena maximálně usnadnit obyvatelům současné Koněvovy ulice všechny potřebné administrativní úkony“, doplňuje tajemník Úřadu městské části Praha 3 Rudolf Zahradník. Připomíná také, že veškerá administrace by byla pro dotčené obyvatele Koněvovy ulice zdarma.

Praha 3 zvažuje, že kdyby lidé hlasovali pro přejmenování, navrhne název pro ulici nový. Měla by se jmenovat Hartigova, po čestném občanovi Žižkova. Psali jsme v článku Praha 3 zvažuje přejmenovat Koněvovu na Hartigovu. Kdo byl Hartig?

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90