reklama top
prahazijehudbou 728x90

V červenci minulého roku jsme psali o tom, jak sdílené koloběžky štvou lidi nejen v Praze, ale i dalších českých městech. Hlavní město zůstává bezzubé, ačkoli se jednotlivé městské části s jejich provozovateli domlouvají na jasných pravidlech.

Praha 3 před časem představila svůj program CYRIL. Jedná se o systém míst určených pro parkování kol či koloběžek na Praze 3. A přibývá služeb, které jej ukládají ve svých aplikacích. Pokud uživatel takovou koloběžku nezaparkuje na předem vyhrazených místech, stroj se mu jednoduše neodhlásí. To znamená, že dotyčný pokračuje v jízdě a také v placení.

Praha 3 není jediná, která začala s provozovateli sdílených koloběžek spolupracovat. Vyhrazená místa jsou také v Praze 1, 2 nebo 5.

Sdílené koloběžky také pronikají do dalších měst. Kde se ale podobně jako v Praze potýkají s problémy. Například Hradec Králové svou vyhláškou provoz takových strojů zakázal. Brno si zase vymohlo, že koloběžky mimo vyznačená místa k parkování jsou černým záborem. Problém v Pardubicích zůstává. V těchto dnech se místní radnice rozhodla, že bude poházené koloběžky, zaparkované mimo vyznačená místa, sbírat a vozit je pod zámek.

V Pardubicích s provozovateli Bolt a Lime jednají o dalších místech. Firmy si ale nárokují více míst k parkování, podobně jako v Praze 3. Jaký bude mít jednaní výsledek se teprve uvidí. O problému informuje také server iDNES.cz ve svém článku Koloběžky na obtíž. Starosta pardubického obvodu ty pohozené sbírá a zamyká.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90