reklama top
prahazijehudbou 728x90

Projekt Pěšky městem připravil mezi školáky anketu, jak by se do školy rády dopravovaly. Není překvapením, že skoro polovina by ráda jezdila na kole, koloběžce nebo skejtu. A o na to školy? Nejsou z toho nadšené. Na chodbách by se odložené stroje válely, děti by na školní chody přinášely bahno, obávají se školy. Přesto to řešení má!

Koloběžka je ve městě fajn dopravní prostředek. Je lehká a skladná. Je dostupná a nemusíte se tolik bát, že se stane terčem zlodějů. Mezi školními dětmi je to docela oblíbený dopravní prostředek do školy, ale učitelé, ředitelé a školníci už to tak rádi nevidí. Koloběžky v šatnách překáží, do skříněk se nevejdou a navíc se s nimi do budovy nosí bahno. Není proto výjimkou, že se koloběžky ve školách zakáží. Proto projekt Pěšky městem v rámci projektu Bezpečné cesty do školy tlačí na město, aby pro děti začalo instalovat speciální koloběžkové stojany u škol. Běžné jsou třeba ve Vídni. Píše projekt ve svém článku Stojany na kola a koloběžky pro školy.

Hlavní město Praha si tuto potřebu uvědomuje a náměstek pro dopravu Adam Scheinherr školám oficiálně slíbil vybudování cyklomobiliáře na základě jejich přání. Začátkem letošního roku se krásných nových stojanů i přístřešků dočkali třeba v ZŠ Na Beránku a ZŠ Klausova. Školy si mohou žádost sestavit i samy, případně ve spolupráci s městskou částí nebo přímo odborem dopravy.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90