reklama top
prahazijehudbou 728x90

Zatímco elektrické modely Porsche ve světě překonávají jeden rychlostní rekord za druhým, připravují se na novou éru v individuální dopravě i dealerství této značky. Výjimku není ani pobočková síť skupiny Porsche Inter Auto v České republice, která vybuduje zázemí pro svou elektromobilní budoucnost s pomocí společnosti ČEZ ESCO. Svou nabíjecí stanici má dealerství Porsche na pražském Proseku, kde provoz Turbo nabíjecích stojanů jistí speciální bateriové úložiště o výkonu 320 kW.

Dva typizované Turbo nabíjecí stojany a jeden wallbox vyrostly na parkovišti dealerství značky Porsche na pražském Proseku. Aby stanice mohly v každou chvíli řidičům elektroaut značky Porsche garantovat dobíjení na svůj plný výkon a model Porsche Taycan za 4 minuty doplnil energii na 100 kilometrů jízdy, sekunduje jim speciální baterie Porsche Turbo Charger DC Box o výkonu 320 kW. Její instalaci a zprovoznění zajistila společnost ČEZ ESCO, která se rovněž postará o servis a údržbu. Bateriový box, který průběžně ukládá energii dodanou ze sítě, se sestává ze 40 bateriových modulů a celkově umí „na jeden zátah“ dodat stojanům 140 kWh elektřiny. Takový objem energie by pokryl spotřebu jedné české domácnosti na 15 dní.

„Značka Porsche celosvětově uplatňuje principy udržitelného rozvoje a zodpovědného přístupu k životnímu prostředí. Podpora a rozvoj elektromobility je jedním z logických kroků k dosahování těchto cílů. Do výstavby potřebné infrastruktury v našich dealerstvích Porsche v České republice investujeme v první fázi na pražském Proseku částku okolo 6 milionů korun. Prostřednictvím instalovaného systému na Proseku chceme ukázat, že při vhodné kombinaci stojanů s bateriovým systémem můžeme dobu nabíjení elektro aut významně zkrátit,“ uvedl Jan Sedláček, výkonný ředitel Porsche pro ČR.

Elektromobilita v Česku

  • V České republice je aktuálně registrováno více než 6000 elektromobilů. Jen loni přibylo rekordních 3306 vozů na elektrický pohon.
  • Skupina ČEZ provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice, aktuálně čítá 300 stojanů.
  • Vlajkovou lodí akumulace v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ je Vestec u dálnice D0. Energii pro provoz tří 50 kW rychlodobíjecích stanic vyrábí střešní FVE o výkonu 21 kWp a ukládá ji do bateriového systému o energetické úložné kapacitě 275 kWh. Systém je jednorázově schopný dobít až 7 elektromobilů.

-an-
zdroj: ČEZ

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90