reklama top
prahazijehudbou 728x90

Druhá a sedmá městská část má ze všech pražských radnic nejlepší webové stránky. Rozhodli o tom pořadatelé soutěže Zlatý erb.

Sedmá městská část byla oceněna za celkové zpracování svých webových stránek www.praha7.cz i inovativní služby, jako je webový portál Praha 7 pomáhá. Vítězové krajských kol postupují dále do celostátního kola, jeho výsledky budou vyhlášeny 16. května 2022.

V letošním roce se koná již 24. ročník soutěže Zlatý erb, jejímž cílem je podpořit modernizaci místní veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Pořadatelé letos výrazně inovovali hodnotící kritéria s důrazem na uživatelskou přívětivost a informační hodnotu pro občany a návštěvníky obce.

Pozměněna byla kritéria, která byla čistě subjektivní, jako například výtvarné zpracování webových stránek obce. Porotci se tak mohli více soustředit na objektivnější prvky webů jako například na to, jak je snadné nalézt potřebné informace o životních situacích.

Mezi obcemi, respektive malými městskými částmi, letos v rámci celého města zvítězila Praha–Kunratice před radnicemi Praha–Satalice a Praha–Lysolaje. Za Prahou 2 a Prahou 7 se umístila osmá a dvanáctá městská část. Ceny poroty “Skokan roku“ je MČ Praha–Klánovice a MČ Praha 19.

Pozměněna byla kritéria, která byla čistě subjektivní, jako například výtvarné zpracování webových stránek obce. Porotci se tak mohli více soustředit na objektivnější prvky webů jako například na to, jak je snadné nalézt potřebné informace o životních situacích. Více informací naleznete na stránkách soutěže: www.zlatyerb.cz.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90