reklama top
prahazijehudbou 728x90

Na fasádě jednoho z domů v Argentinské ulici se objevil nová velkoformátová malba. Upozorňuje na domácí násilí.

U příležitosti Mezinárodního dne žen byla odhalena velkoformátová nástěnná malba od vizuálního umělce Davida Strauzze. Dílo v pražských Holešovicích je součástí dlouhodobého projektu proti domácímu násilí. Malba odkazuje i na nový web probezpecnydomov.cz, který se věnuje problematice legislativní změny, jejímž cílem je zajistit lepší právní ochranu obětí domácího násilí.

Ze zdi domu v pražských Holešovicích shlíží žena, jejíž obličej je pokryt texty vyjadřujícími podporu všem obětem domácího násilí. Z muralu vystupují vzkazy „Nejsi na to sama“, „Násilí do vztahu nepatří“, „Naděje“, „Odvaha“, „Neboj se o tom mluvit“ nebo „Mlčením se násilí nezastaví“. Co se týká umělcovy inspirace, dílo nezobrazuje žádnou konkrétní ženu. „Tvoření muralu pro mě bylo velmi emotivní, kdybych v něm ještě zobrazoval svou maminku, bylo by to až příliš osobní,“ vysvětluje Strauzz.

Součástí malby je také odkaz na nový web probezpecnydomov.cz, který se věnuje problematice zlepšení právní ochrany obětí domácího násilí. IKEA ji aktivně podporuje už od začátku projektu.

Velkoformátová malba na zdi na domě v Argentinské ulici u křížení s Plynární je zhruba 20 metrů vysoká a 16 metrů široká. Zobrazuje ženu, která hovoří ke všem, kterých se domácí násilí týká, ať už osobně, nebo nepřímo. Samotná realizace muralu trvala přibližně týden.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90