reklama top
prahazijehudbou 728x90

Javor z Anenského trojúhelníku zůstane zachován. Taková zpráva před pár minutami přišla z úřadu Prahy 1. Po diskusi s občany a odborníky bylo rozhodnuto upravit projekt revitalizace Anenského trojúhelníku. V místě tak zůstane stát javor, který měl být podle původní schválené verze projektu skácen a nahrazen novým vzrostlým stromem. Javor bude dendrologicky ošetřen a zabezpečen.

Nový vzrostlý strom – platan javorolistý – bude přesto vysazen a lokalita navíc získá mj. nový vodní prvek, zeleň a prostor pro posezení a odpočinek. Historické čapadlo bude v této fázi zčásti odkryto a zpřístupněno směrem od řeky a zájemci se k němu budou moci dostat prostřednictvím procházkového mola od čapadla Hollar. Zároveň chce naše radnice jeho provizorní zpřístupnění po schodech z nábřeží tak, jak je tomu u zmíněného čapadla nedaleko stejnojmenné galerie. Celé čapadlo u Anenského trojúhelníku bude zpřístupněno až po dožití javoru, který ve svém postavení brání jeho plánovanému odkrytí.

Archivní fotky:

Zastupitelka magistrátu Hana Třeštíková, která se do boje o javor také pustila, vyzvala Prahu 1, aby nejdřív své plány s procházkovým molem s magistrátem projednala, než se pustí do jeho slibování. Podle kritiků javor zůstává symbolem neschopností radnice Prahy 1 jednat se svými občany a také symbolem pokusů privatizace veřejného prostoru.

Zatím není jasné, jak to dopadne s likvidací samotného parčíku. Tedy jestli bude zachován – například, že se opráší plán z roku 2019, kdy architekti studia TaK upravili projekt s tím, že ponechají zelenou plochu jako kaskádu, a to i s javorem a nebo, jestli stále platí vydláždění prostoru.

-mag-

SOUVSEJÍCÍ ČLÁNKY:
Místo starosty přijel jeřáb
Na nábřeží vznikne promenáda, místním ale dál vadí zánik parčíku
Starosta Hejma na likvidaci parčíku ukázal, že neví, co je participace, tvrdí zastupitel Kučera k aktuální kauze

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90