reklama top
prahazijehudbou 728x90

Park Cihelná čeká rekonstrukce. Novinkou bude nové cyklospojení. Trasa povede pod Mánesovým mostem, v místech, kde před časem žili bezdomovci.

Přeměna v příjemnou a vlídnou lokalitu pro lidi všech generací a vybudování cyklostezky vedoucí od ulice U Lužického semináře pod Mánesův most a dále kolem Strakovy akademie směrem na Prahu 7. To jsou hlavní změny, které už brzy čekají park Cihelná na Malé Straně.

Tento park je jeden z mála odkud se v klidu podívat na úžasné panorama plné pražských památek. Praha 1 chce komplet vyměnit lavičky, opravit chodníky, vysázet nové stromy a keře a zkultivovat trávník. Novinkou je nová studna pro udržování závlahy. Mnohem výraznější bude proměna nevzhledného koutu pod mostem. Tam ještě před časem žili bezdomovci. Tam má vzniknout rampa pro cyklisty, kteří se tak budou moc s krásnými výhledy na město dostat dál do Holešovic.

Kritici oprav upozorňují na přílišnou komercionalizaci místa. Zatím je to trochu divoký kout, který by podle nich zasloužil jen opravit citlivě. Navíc jim leží v žaludku to, že rekonstrukce vznikne na základě plánů od architektonického studia TaK, který připravuje další podobné projekty. Radnice Prahy 1 je dlouhodobě kritizovaná za rekonstrukce Anenského trojúhelníku, kde zanikne unikátní parčík. Stejně tak má zaniknout další velmi příjemné místo, které se v létě stává chladným ostrovem – parčík v Pařížské ulici. Například opoziční zastupitel Tomáš Vích se domnívá, že tito architekti drží monopol a že všechna místa upravená pod jejich taktovkou budou stejná.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90