reklama top

Developerský projekt Vanguard je další zajímavou budovou, kterých v Praze zatím vzniká jen velmi málo. Nestaví se na zelené ploše, ale využívá konstrukce kdysi slavné Microny, kde se vyráběly a vyvíjely letecké přístroje a techniku.

Vanguard by PSN je vcelku unikátní projekt, který nabídne moderní bydlení nedaleko centra Prahy. Věžák nevznikne na zelené louce, ale využije se již původní budova se zajímavou historií. Původně se tato 14ti patrová dominanta Modřan využívala jako továrna na výrobu leteckých přístrojů a později už jen jako administrativní budova. Říkalo se o ní, že jí jen tak něco nepoloží a betonem se rozhodně nešetřilo. A právě původ této stavby je ideální pro lofty s industriálním vzhledem, kterých tento projekt nabídne celkem 148. Designové, prostorné, světlé lofty s vysokými stropy dosahujících až 4,5m, použití kvalitních surových materiálů a výhled na Prahu. Bude tu soukromý wellness a fitness centrum a 18metrový bazén, který bude prosklený jako akvárium. Dalším místem odpočinku budou společné střešní terasy s grilem přístupné všem obyvatelům domu.

A teď to, co z domu dělá na české poměry opravdový unikát – ti nejbohatší si mohou pořídit byty s autovýtahem. Ten povede středem budovy a umožní majitelům loftů zaparkovat svoje auto přímo ve svém patře, přímo u bytu.

Podle odborníků na reality se bude jednat o moderní a nadčasové bydlení. Pro všechny, kteří mají rádi moderní lehce brutalistický styl. Trochu New York v Praze. Zajímavostí domu bude také to, že část jednotek bude nedodělaná (shell and core), kde budou pouze obvodové stěny a okna. Může si tak vytvořit bydlení kompletně podle sebe.

Komplex bývalé Microny, který má rozlohu 16 tisíc metrů čtverečních, se podílí architekti – Petr Drexler a Radka Valová ze studia OOOOX, Ivanka Kowalski, Ondřej Janků, Martin Ptáčník, Shota Tsikoliya z ateliéru Collarch studio a Rosťa Černík a Ivana Dombková z I.D.Arch. Byty tad budou mít rozlohy od 41 do 795 metrů čtverečních.

Projekt Vanguard, jedenáctipodlažní objekt, je dalším domem, který v těchto částech Modřan a Braníku vzniká. Celá lokalita je brownfieldem, kde v minulém století fungovala řada továren, kromě Microny například čokoládovny Orion či Chirana. Rozpadlé areály se postupně mění – Sekyra Group nedaleko Vanguardu staví takzvané startovací byty, směrem do Braníka se rýsují první bytové domy projektu Zahálka a přes ulici chystá bytový komplex skupina Finep.

reklama bottom