reklama top
prahazijehudbou 728x90

Další hezké umění se stalo terčem útoku sprostých „toys“. Přání jednoho z tvůrců velkoformátového obrazu, který představuje jakýsi „vstup do jiných světů“, Josefa Šmída, zůstalo nevyslyšeno.

Toye, který si říká IHND, můžete znát díky jeho hnusným tagům. Ničí takhle domy nebo vozy MHD po celé Praze. Na Vltavské mural art počmáral jen několik dní po dokončení obrazu a zanechal tvůrcům mural artu provokativní vzkaz „New year, new me“.

Oblíbené místo streetartové komunity na podzim 2019 oživila velkoplošná malba z dílny tvůrčího tandemu Pavel Dušek a Josef Šmíd. Dvojice výtvarníků dokončila realizaci návrhu, s nímž zvítězili ve výtvarné soutěži Mural Art Vltavská, kterou v létě uspořádala Praha 7 společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy.

Autoři, které spojuje vedle studia na Akademii výtvarných umění také působení v Praze 7 a vášeň pro street art a mural art, charakterizují své dílo jako komplexní, variabilní malbu, která z dálky působí jako abstraktní obraz, ale při bližším pohledu se v plochách a mezerách mezi mraky a mlhou otevřou průhledy do dalších pod-obrazů a světů. Cílem je, aby se člověk měl důvod k obrazům vracet, prohlížet si je, nacházet nové detaily a souvislosti při každém pohledu, interpretovat je a v duchu se v nich toulat.

 

„Prolínající se světy, které spolupracují a expandují. Tak lze v krátkosti definovat naši práci v rámci muralu Vltavská. Nejde o minimalismus, naopak právě změť mikrosvětů dává možnost objevovat denně nové informace, o kterých jsme při minulém čekání na „pětadvacítku“ neměli ani ponětí. Tuto skutečnost vytváříme záměrně, zamýšlíme se nad obrazem ve veřejném prostoru a klademe důraz na rozličnost, různorodost a drobnopis. Díky postupnému objevování všech obrazových souvislosti a prvků bude obraz v očích veřejnosti stárnout pomalu,“ okomentovali své dílo autoři Pavel Dušek a Josef Šmíd.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90