reklama top
prahazijehudbou 728x90

Zatímco se v úterý a ve středu v médiích a sociálních sítích hodně propírala “kauza” sáňkování na Petříně, Výbor pro územní rozvoj řešil plány na výstavbu nové celoroční sjezdovky. Ta by byla druhou takovou, jedna kdysi stála v místech bobové dráhy na Proseku.

Byl kolem toho poprask. Strážníci v úterý vykázali skupinu děti s boby. Petřín je totiž od sportovních aktivit (lyže, snb, boby, kola apod.) omezen kvůli vyhlášce chránící tenhle unikátní zelený ostrov v centru města. Žije tu třeba brouk roháč, který je na červeném seznamu. Mluvčí strážníků Irena Seifertová vysvětlovala, proč její kolegové na místo přijeli a poslali děti se sáňkami domů. Podle ní došlo k nešťastné události. „Museli jsme tam přijet, protože informace člena vlády o tom, že sáňkování na Petříně je nezákonné, vyvolala obrovskou vlnu dotazů, jak toto bude městská policie řešit. A my jsme povinni takový dotaz považovat za oznámení možného protiprávního jednání,“ vysvětlila pro deník Metro Seifertová. Naznačila, že vlnu dotazů rozpoutal ministr vnitra Jan Hamáček. Více o incidentu a problémech kvůli sáňkování a lyžování jsme psali tady.

Zpět ale k plánované kryté sjezdovce v Chuchli. Kolem ní se totiž čeká velká debata a politické rozbroje, které jsou na rozkolísané scéně nejen domácí politice na denním pořádku. Kolem takových témat totiž není jednotné ani vedení města. Problémem je, že plánovaná sjezdovka nahoře zasahuje do chráněného území, dole zas do rozlivu Vltavy v případě povodní. Zároveň jsou obavy z realizace stavby a také z udržitelnosti projektu, přestože za investicí stojí silný investor. Na jednání Výboru pro územní rozvoj, který má takové záležitosti na starosti, zazněly i podpůrné argumenty pro stavbu – jako že se využívá pro stavbu průsek lesa pod vysokým napětím (vedení VN má být zabudováno do tělesa sjezdovky), že provoz bude co nejvíce úsporný, aby ekologická zátěž byla přijatelná, že sjezdovka umožní rozvoj území. Uvidíme, jak se k tomuto názoru postaví zastupitelstvo. Jak by se líbila vám?
Diskutovat můžete na našem facebooku prahazdarma.cz.

 

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90