reklama top
prahazijehudbou 728x90

V souvislosti s vyhlášením vítězného návrhu unikátního projektu SOUTOK, který má vzniknout v místech, kde se vlévá Berounka do Vltavy, se přišlo na nepříjemnou věc. V návrhu podle organizace Anika se počítá s celoroční sjezdovkou!

Celoroční krytá sjezdovka na kraji Příměstského parku Soutok a CHKO Český kras na jihu Prahy uhlobarona Tykače je znovu na stole. Na dohled od zámku na Zbraslavi a oppida Závist má vzniknout projekt, který ale může těžce ovlivnit místní přírodu.

Organizace Arnika, proto spustila novou petici proti výstavbě. Žádá také město, aby zastavilo žádosti o změny územních plánů na pomezí Radotína a Velké Chuchle. Ačkoli tento plán byl v minulosti magistrátními úředníky shozen ze stolu, teď se objevil znovu. Podle Arniky je znovu na světle díky nové krajinářsko-urbanistické soutěži. Město vybralo vítěze, který si podle úředníků nejlépe poradil s koncepcí 1000 hektarů velkého příměstského parku.

Zjistilo se, že vítěz s celoroční krytou sjezdovkou a několika běžeckými tratěmi v okolí počítá. Za projektem stojí uhlobaron Pavel Tykač.
Ekologové varují, že sjezdovka v době, kdy dochází ke klimatickým změnám, je nesmysl. Navíc bude na její provoz obrovské množství vody.

„Před cca 2 lety jsem upozorňoval, že tuhle prasárnu tlačí vpřed politici TOP09 (dnes i STAN), ODS, ANO, ale taky jeden Pirát, jehož hlas projekt posunul do další fáze projednávání. Exponovali jsme tehdy střet zájmů předního politika TOP09, jenž je zároveň zetěm Tykačových, jimž jeho strana takto zúročuje přes na Kypru registrované firmy původně zemědělské pozemky na kraji Prahy,“ tvrdí člen Strany Zelených Vít Masare.

Nyní můžete podpořit petici Arnika, která se kauzou bude nadále rovněž zabývat.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90