reklama top

Do konce roku 2024 bude v provozu nová vlaková linka S61, díky které se dostaneme z Vršovic do Běchovic za fajnových 23 minut. „Pro tuto linku už máme ve Vršovicích hotové čtvrté nástupiště, odkud vlak projede stanicemi Eden, Zahradní město a podél její trasy projektujeme také čtyři nové stanice Depo Hostivař, Jiráskova čtvrť, Jahodnice a Hostavice,“ píše na svém facebooku náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Celý projekt se Praha snaží rychle posouvat. „Moderní metropole musí železniční příměstskou dopravu rozvíjet, co to jen jde, protože nabízí spolehlivý a komfortní způsob, jak se pohybovat po městě a v přilehlém regionu,“ doplňuje Scheinherr.

Už nyní železnice ukazuje, že dokáže být nejrychlejším dopravním prostředkem i při cestách Prahou. Za posledních deset let se podle Scheinherra počet cestujících ve vlacích zdvojnásobil. Praha se tak snaží tento trend co nejvíce podpořit. Proto je třeba lidem nabídnout kratší intervaly, pohodlnější vlaky, ale i nové vlakové zastávky. A nekončí jen u linky S61. Plánuje i linku S71 z Běchovic přes Kačerov do Radotína.

-pz-

reklama bottom