reklama top
prahazijehudbou 728x90

Práce z domu čili homeoffice si za poslední měsíce našla v našich životech pevné místo. A pravděpodobně bude tento trend pokračovat. To ovlivňuje i vybavení a uspořádání domácností – dále roste popularita notebooků, více vznikají samostatné pracovny a pozornost se zaměřuje i na jejich vybavení.

Počítače a notebooky
Do našich domů a bytů se za poslední měsíce přesunulo větší množství počítačů, protože se sem nahrnulo v době omezení a lockdownů i mnoho práce. Patrný je další růst popularity notebooků, protože jejich mobilita je obrovskou konkurenční výhodou. Takže ten, kdo si pořizoval v minulých měsících počítač, jistě dobře zvažoval, zda ho nebude muset brzy stěhovat na jinou adresu. A pokud ano, pak notebook byl jistě správnou volbou. Menší displej notebooku není pro jejich pořizování pro práci překážkou, lidé si však často spolu s ním pořizují do domácnosti i externí monitor s dostatečnou úhlopříčkou.

Ergonomické pracovní židle
Zdravé sezení je třeba si při pravidelné domácí práci zajistit. Jinak by to po několika hodinách u počítače pocítila naše záda a celé tělo. Zároveň špatným sezením trpí i soustředění a kvalita práce. Proto v letošním roce proběhlo silné dovybavování domácností pracovními židlemi. Ergonomické pracovní židle se od těch běžných liší zejména nastavitelností výšky a sklonu sezení, nastavitelnou výškou područek a také materiálem umožňujícím dlouhodobé sezení.

Osvětlení pracovního místa
Lidé dobře vědí, že pro pravidelnou práci je třeba mít dostatečné přirozené osvětlení, přemýšlejí, jak jej na pracovních místech zajistit. „Homeoffice se stává pevnou součástí našich domácích životů. V Lightway máme stále více poptávek a realizací světlovodů, tedy přístupu přirozeného a pro práci zdravého světla, do samostatných místností jako domácích kanceláří, ale i k osvětlení pracovních koutů v prostorách třeba dosud nevyužívané chodby či zastrčeného koutu,“ říká Jakub Brandalík, ze společnosti Lightway.

Samostatné domácí kanceláře
Češi také stále více myslí na kanceláře již při pořizování nového bydlení. „Stále více lidí se na nás obrací s potřebou mít ve svém novém bydlení i jednu místnost vyčleněnou na práci. Kde budou mít klid, který jim plně umožní soustředit se na pracovní záležitosti. Například bydlení kousek za Prahou lidem často umožní mít samostatnou místnost na práci, a to za stejné peníze jako při bydlení ve městě,“ říká Kamil Dunaj ze společnosti Getberg.

 

Moderní technologie
Firma také stále více řeší otázku, jak z domácího pracovního prostředí udělat kreativnější místo k práci. „Zaznamenáváme růst zájmu o vybavování domácích kanceláří nejmodernější kancelářskou technikou, kterou dosud využívaly firmy většinou jen v zasedacích místnostech či kreativních hubech,“ říká Michal Černý z Audiopro. A dodává: „Příkladem může být speciální řešení Kaptivo – kamera pro on-line snímání a sdílení obsahu vytvořeného na domácí tabuli – whiteboardu. Speciální kamera promění pomocí systému počítačového vidění na bázi umělé inteligence každou běžnou tabuli na inteligentní nástroj pro spolupráci zobrazující tabuli, jejíž plný, nezkreslený obsah vidí a mohou snadno ukládat všichni účastnící videokonference.“

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90