reklama top

Končíme s legracemi! Hlásí známý satirik a autor neoficiálního FB účtu mluvčího Hradu, kterého na FB sleduje téměř 114 tisíc lidí. „Chápu, že odcházení jakéholiv člověka je vždy osobní tragédií pro jeho nejbližší a tudíž je nevkusné a nemorální z něj dělat show. Proto jsem se přiklonil k volbě odpustit si humory přinejmenším na dobu, než budeme vědět více.

Na sociálních sítích existuje několik satiristických stránek, které se obouvají do politiků nebo různých společenských témat. Pražský institut pro urážení Brna si utahuje z jihomoravské metropole a jejích obyvatel. Existují i další variace například Letenský institut pro urážení Holešovic. Například Libeňský mourek si dělá srandu z Prahy 8 a vedení této městské části. V nedostavěné radnici chtěl otevřít delfinárium, svým fanoušků, třeba navrhuje, aby vzali krumpáče a lopaty a začali stavět svépomocí Městský okruh. Známý je třeba také satirický kolážista TMBK. Na Facebooku působí také „nekorektní, neoficiální a satirický fanclub profesionála v politickém PR dění Jiřího Ovčáčka“. Pod ní se skrývá utajený kritik Hradu a premiéra Andreje Babiše. Nyní se i on se rozhodl s komentováním zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana přestat.

„Milí fanoušci, milé fanynky, smazal jsem ze stránky větší množství příspěvků týkajích se zdraví prezidenta. Množí se mi totiž v inboxu zprávy informovaných lidí, že jeho stav je reálně velmi vážný a že se skutečně může stát, že jde o jeho poslední hodiny. Samozřejmě že skutečné zdraví prezidenta neznám a z drbů se těžko usuzuje. Upřímně mě to štve, protože Miloš Zeman je pořád nejvyšším ústavním činitelem v zemi a vrchním velitelem ozbrojených sil, a my občané máme právo vědět, zda je neschopný zvládat svůj úřad jen dočasně, nebo zda se jedná o trvalý stav. Kancelář prezidenta republiky neplní svou roli a její představitelé by za to měli nést odpovědnost. Nicméně, zatímco kritizování a zesměšňování člověka, který se zuby nehty drží moci, ačkoliv na to již ze zdravotních důvodů nemá, považuju za legitimní (protože nemá na svém místě co dělat), chápu, že odcházení jakéholiv člověka je vždy osobní tragédií pro jeho nejbližší a tudíž je nevkusné a nemorální z něj dělat show. Proto jsem se přiklonil k volbě odpustit si humory přinejmenším na dobu, než budeme vědět více. Chtěl bych vás vyzvat, abyste zvážili podobný postup. Pojďme ukázat, že jsme lepší než ti, kteří si úřadu prezidenta svévolně udělali kolektivní orgán složený z nikým nevolených poradců a úředníků,“ píše na svém FB.

-mag-

reklama bottom