reklama top
prahazijehudbou 728x90

Na různých místech Prahy se už chystají ledové plochy, na oblíbené bruslení. Někde už se jezdí. Kam se vydat?|

Na Letenské pláni (foto z loňska) bude v provozu od 19. prosince až do 7. března. Chystá se také pod nuselským mostem nedaleko Folimanky, jezdit se bude na Vypichu – tam se bruslení přestěhovalo z Kulaťáku v Dejvicích. Snad taky u Stavovského divadla na Ovocném trhu. Kluziště, která provozují městské části budou otevřena zdarma.

 

Na kluziště, jehož provozovatelem je právě Dům dětí a mládeže Praha 6, bude vstup zdarma, a to denně od 9 do 21 hodin. Návštěvníci budou moci využít zdarma i přilehlou plochu pro parkování vozidel. Vedle drobného občerstvení se návštěvníci mohou těšit i na doprovodný program, ten bude ve znamení pravidelné školy bruslení a dalších akcí. Aktuality ohledně programu je možné najít na webu a facebookové stránce kluziště.

Vzhledem k aktuálním protipandemickým opatřením vyhlášeným vládou bude vstup do areálu omezen na maximálně 50 osob. Aktuální počet návštěvníků bude evidován prostřednictvím vstupních turniketů.

Zájemci si budou moci půjčit na místě brusle, k zapůjčení budou i bezpečnostní helmy pro malé bruslaře. Veškeré vybavení pořadatelé bezprostředně po jeho navrácení vydezinfikují přípravkem, jaký používají i profesionální hokejové týmy. Zároveň je vhodné, aby si návštěvníci přinesli vlastní vybavení, mají-li tu možnost. Pokud by někdo neměl dostatečně ostré nože na bruslích, může si je u kluziště nechat nabrousit.

Během každého provozního dne bude dezinfikováno i samotné kluziště a veřejnost bude mít v areálu k dispozici i dezinfekci na ruce. V areálu jsou i toalety. Kluziště na Vypichu bude pro veřejnost otevřené do konce února.

Když bude počasí, tak se dá jezdit ve Stromovce nebo na slepém rameni na Berounce. Když je počasí, tak je nejlepší Džbán. Taky není špatná Hostivař, ale ta bývá vlnitá od větru. Další ledová plocha je otevřena obchodního centra Černý Most. Podle našich fanoušků z facebooku se jezdí i na Grébovce nebo Riegrových sadech.

Víte o dalších kluzištích v Praze a nebo okolí? Napište nám sem na facebook do komentářů. Díky!

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90