reklama top
prahazijehudbou 728x90

Chystá se devátý ročník mezinárodního festivalu performativních umění Roztoč fest se letos poprvé koná mimo hlavní město. Ve dnech 18 – 21.srpna ožije bývalá raketová základna v Bratronicích na Kladensku díky českým a zahraničním umělcům z oboru flow arts, nového cirkusu i hudby.

Nové místo konání slibuje dokonalý únik z reality do barevného světa, který organizátoři spolu s účastníky vytvoří. Množstvím uměleckých instalací, projekcí a malých scén chce letošní Roztoč fest připomenout akce jako jsou americký Burning Man nebo maďarská Ozora.

Roztoč fest vznikl a stále je festivalem pro fanoušky tzv. flow arts, což je pohybová technika propojená s žonglováním, manipulací s objekty, akrobacíí a tancem.

Roztoč fest je příležitostí vidět vystoupení domácích i zahraničních umělců a naučit se přímo od nich něco z mnohých cirkusových či pohybových disciplín. Všemožné žonglérské a akrobatické náčiní bude volně k zapůjčení a zkušení performeři vám rádi ukáží, jak se používá. Pohybové a kreativní workshopy budou dostupné pro všechny věkové skupiny, od úplných začátečníků až po mistrovské kurzy. „Smyslem Roztoč festu je ukázat lidem, že svět flow arts a moderního cirkusu není jen exhibiční záležitost, ale životní styl. Společně měníme prostý pohyb v kreativitu, v umění.” říká zakladatel festivalu Vojta Stolbenko.

Připraveno je na 50 různých workshopů: od žonglování přes závěsnou akrobacii či bojová umění, až po tanec s čínským mečem. Tradičně vás čekají hned dvě moderované večerní galashow s výstupy mistrů ve svém oboru jako jsou proslulý žonglér Asaf More z Izraele, francouzský performer Guillaume Bellet či talentovaná mexická hooperka Fernanda Sumano. Hudební program obsahuje DJs v čele s izraelským psychedelickým projektem Symbolico či skvělým českým multiinstrumentalistou Floexem, který spolu s robotem Josefem zahraje svůj DJ set. Kapely rozvlní publikum v rytmech latino, cumbie a rumby, ska, balkan, klezmer, drum’n’bass, reggae i world music.

Více na www.roztocfest.com.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90