reklama top
prahazijehudbou 728x90

Signal Festival se letos na podzim konat bude. Jedna z největších českých kulturních akcí chystá návrat. Festival byl loni zrušen z důvodu vládních nařízení pouhý týden před plánovaným startem. Nekonal se tak vůbec poprvé po sedmi letech, za které jej navštívilo více než 3 000 000 fanoušků současného vizuálního umění. Letos se vrací ve velkém stylu.

Organizátoři jsou připraveni na vše. Devátý ročník akce oživí ulice Starého Města, Holešovic a Karlína od 14. do 17. října. Představí 15 uměleckých instalací. Vedle festivalu v ulicích čeká návštěvníky také naprosto nový projekt, který zkoumá možnosti využívání současných technologií jako je augmentovaná neboli rozšířená realita pro bezpečnou prezentaci umění ve veřejném prostoru. Lidé budou moci virtuální sbírku uměleckých děl v prostoru města objevit a prohlédnout si již v září.

Festivalové téma loňského zrušeného ročníku znělo Plan B a mělo se věnovat současným environmentálním problémům. Signal Festival na něj letos plynule navazuje. Hlavním tématem ročníku 2021 je Plan C. Ten je ohleduplný, šetrný, udržitelný pro naši planetu i společnost, ale především vynalézavý a naprosto flexibilní. Věnuje se otázkám životního prostředí a soužití člověka s přírodou, které jsou dnes palčivější snad více než kdykoli dříve. Stejně tak zkoumá nové technologické postupy.

h

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90