reklama top
prahazijehudbou 728x90

Kladno roste. Svou strategickou polohou poblíž Prahy je zajímavou alternativou bydlení v dosažitelné vzdálenosti metropole. A nové projekty bydlení mění tvář města horníků a „Poldovky“. Brzy jej nepoznáme. Rostou zde totiž nová místa moderního bydlení a životního stylu a spolu s nimi se zlepšuje i infrastruktura, a to i za pomoci developerů.

Středočeská města v dosahu Prahy začínají být velmi žádaná. Praha je totiž pro mnoho Čechů už nedostupná. Začíná se projevovat trend, který je známý v zahraničí, kde v metropolích mají nemovitosti jen starousedlíci nebo jejich potomci, pak lidé, kteří ještě stačili reagovat před velkými ekonomickými změnami a nebo investoři a firmy, které často mívají celé domovní bloky a ty pronajímají. Lidé, kteří něco chtějí vlastnit se musejí dívat dál od takových velkých měst. A u nás to začíná být podobné. Tím spíš, když Češi rádi něco vlastní.

Obrovský boom začíná zažívat středočeské Kladno. Například ve východní část města Dubí už operuje developerská společnost Getberg, která tu plánuje bytový projekt nazvaný Icon Park a spolu s ním i školku, obchod, kavárnu nebo park a dětské hřiště.

„V Icon Park postavíme 230 bytů s dispozicemi od 1+KK do 4+ KK a budeme pracovat také na celkové revitalizaci oblasti. Vybudujeme zde pak také další občanskou vybavenost, kterou lokalita potřebuje, jako je obchod, kavárna a školka. Navíc také velký park a cestu kolem projektu nabízející možnosti sportovního vyžití,“ říká Kamil Dunaj z Getbergu.

Inspirace z Říčan u Prahy
Kladno chce, aby město neneslo náklady, které s investicemi developerů souvisejí. Investice do rozvoje kladenské infrastruktury získává městská kasa i za podpory developerů. Inspiraci pro tento krok získala v Říčanech u Prahy. Podmínky, které budou developeři plnit, zahrnují sazbu závisející na velikosti bytové jednotky.  

Další rozvoj Kladna umožní třeba nová čistička, na kterou dle výše uvedených pravidel přispějí i developeři. Stávající čistírna v kladenské části Vrapice má kapacitu, která dosahuje přibližně 70 tisíc obyvatel a její kapacita zatím stačí i pro už dříve schválené stavební projekty. Pro nové projekty by už ale její kapacita nestačila. Proto vznikne čistírna nová, která rozšíří kapacity o dalších 10 tisíc obyvatel.

Rychlodráha do Prahy
Kapacita dalšího růstu a rozvoje lokality na Kladně je až pro 10 tis dalších lidí a z údajů Deloitte Real Indexu plyne, že o bydlení na Kladensku je velký zájem. Rychlodráha Praha – Kladno by dle současných informací měla být zprovozněna zhruba za 6 let, což by mělo napojení na hlavní město výrazně zrychlit.

O dráze na trase Praha centrum – Letiště Václava Havla – Kladno se mluví už spousty let. Vlaky chtěl po rychlodráze spustit už tehdejší premiér Bohuslav Sobotka. Na jízdu, která by z Kladna do Prahy měla trvat půlhodinku, si musíme počkat. Plány jsou zatím do roku 2029.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90