reklama top
prahazijehudbou 728x90

Rašínovo nábřeží prochází rekonstrukcí. Hodně se při této příležitosti mluvilo o tom, že auta budou jezdit po náplavce. Tak trochu skryté jsou ale nové prvky za železničním mostem směrem k Vyšehradu. Stejně tak u Florence (na Těšnově). Chodec tu může narazit na zajímavost. Na ostrůvky, které ale nejsou součástí chodníků. Jsou to „provizorní skládací obrubníky“.

Vopičárna. Nesmysl. Tak někteří Pražané negativně hodnotí nové ostrůvky mezi ulicemi a chodníky. Lidé se podivují nad tím, že mezi nimi zůstávají mezírky, které nevypadají zrovna bezpečně. Připomeňme, že po nevzhledných žlutých betonových blocích, přibyl podobný ostrůvek na Smetanově nábřeží při pokusu o jeho zklidnění. Jednalo se o provizorium. A to samé je i tady na Výtoni a na Těšnově. Praha tak nemusí žádat památkáře ani stavební úřady o posvěcení. Provizorní skládající obrubníky může postavit v podstatě rychle a bez papírování.

Ostrůvky samozřejmě nezůstaly bez reakce našich fans na našem FB. „Záhada dne. Víte, co se děje na Těšnově?“ Dali jsme jim hádanku. Co zaznělo? Nejlepší fóry v komentářích:

  • Pokud ten pruh podél chodníku je cyklostezka, tak bych to tipoval na obdobu toho, je na železnici tzv. „přídržnice“. Cyklista by měl najet do drážky mezi chodníkem a ostrůvkem a to by mělo zajistit, aby v zatáčce nevypadl ze svého pruhu mezi auta.
  • Parádní odbočovací pruh určený pro cyklisty na silničním kole.
  • Migrační koridor pro potkany, je jich tu už tolik, že je to pro ně nebezpečné. Jejich stavbou se také omezí riziko střetu vozidel s přebíhající zvěří.
  • Mezi těmi obrubníky? To je jasnej rychlopruh pro slimáky po dešti. Ale měli by jim to zastřešit… aby se nemuseli furt převlíkat.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90