reklama top
prahazijehudbou 728x90

Náš FB a web pokračuje s podporami malých firem a živnostníků! Tentokrát chceme upozornit na sociální podnik Ben Becalel. Jedná se o kartonážní, knihařskou a vitrážovou dílnu, která od prosince 2017 zaměstnává lidi z mentálním a tělesným postižením.

Z důvodu koronavirové pandemie byl Ben Becalel nucen provoz v březnu a dubnu zcela uzavřít. Od května dílna funguje pouze v omezeném provozu, neboť jejich zaměstnanci spadají do kategorie rizikových. Podzimní nástup koronavirové infekce je připravil o možnost prodávat své výrobky na podzimních a vánočních trzích a pořádat ukázkové workshopy. Někteří zákazníci, kteří od nich pravidelně odebírali zboží pro své zaměstnance jako vánoční dárky, odřekli slibované zakázky z důvodu omezování těchto nákladů. Sociální podnik se tak potýká s výpadkem příjmů v řádu desítek tisíc korun měsíčně a dostal se do velmi složité finanční situace.
Jejich výrobky jsou originální ruční práce a vznikají v malých sériích.

V portfoliu jejich knihařské dílny najdete například sérii deníků a diářů Botanica, která je poctou přírodě, léčivým bylinám a rostlinám všeobecně. Jejich vlajkovou lodí je spolupráce s Tomki Němcem, který poskytl tři fotografie ze svého archivu. V rámci Edice svobody si můžete pořídit v limitované sérii například deník s jeho ikonickou fotografií Václava Havla odcházejícího po písečné pláži v Portugalsku.

Sociální podnik Ben Becalel vyrábí diáře, deníky, různé druhy krabiček, ale také opravují knížky. Dělají věci přímo na míru a umí připravit i kartonážní či vitrážový workshop, firmám nabízí náhradní plnění.
Vitrážová dílna vyrábí brože, skleněné šperky, náušnice nebo aerária na květiny speciální a náročnou Tiffany technikou. I vitrážová dílna nabízí speciální edice. Například brože hudebních nástrojů , kolekci vánočních broží a závěsů.

Díky za podporu! A pokud máte i vy tip, koho podpořit v rámci #zachransvujpodnik, napište nám třeba na náš facebook nebo mailem prahazdarma@gmail.com.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90