reklama top
prahazijehudbou 728x90

Tohle si Městská policie Praha za rámeček nedá. Sergio A., který využívá po Praze kolo natočil nevhodné chování strážníků. Překročilo to své meze.

Sergio A. jel dnes odpoledne po Nuselském mostě a za sebou uslyšel policejní houkačky. Zastavil. Strážníci vyšli z auta a oznámili mu, že tam na kole nemá co dělat. Sergio A. je ale cizinec a česky neumí, nabídl tedy strážníkům, aby mu to vysvětlili anglicky. „Nerozumim ti,“ řekl jeden z nich. Sergio se nenechal odbít. Věděl, že na kole může po ulici 5. května jet. „Tady vodsaď vypadni s tím kolem do hajzlu. Já ti nerozumím. Mluv česky nebo rusky nebo německy. Anglicky ne, to mě nezajímá, tady nemáš na tom kole co dělat,“ dostalo se mu odpovědi.

Když se cyklista opět ptal, proč byl zastaven, jeden ze strážníků se o angličtinu alespoň pokusil. „Magistrála nou cyklist. Nou, nebudeš tady. Asi dostaneš penaltu,“ tvrdil. Měl na mysli, že mu udělí pokutu.

Jednání strážníků nadzvedlo primátora Zdeňka Hřiba. Ten na svém twitteru napsal, že „Tohle je naprosto nepřípustné jednání strážníků: tykání, vulgarity, neschopnost mluvit s cizincem v angličtině. Navíc dle mých informací byl cyklista penalizován neprávem, na magistrálu cyklisti mohou. Předávám k prověření!“

Případ se pokusila zjemnit mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. „Je zcela zřejmé, že chování našich strážníků nemá s profesionalitou nic společného. Je tedy namístě, abychom se za ně omluvili,“ sdělila mluvčí. Hlídka cyklistu podle ní zastavila proto, že se jim jeho jízda jevila jako nebezpečná, kdy ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. případem se zabývají nadřízení strážníků, kteří se za ně omlouvají.

Server Mestemnakole.cz napsal, že jízda po magistrále je sice legální, vede tudy cyklopruh, ale spíše se jedná o cestu pro otrlé jedince, protože auta tudy jezdí poměrně rychle a v hustém provozu tu nebývá moc prostoru.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90